kółko fotograficzneOd września br. w „Hetmanie” działa kółko fotograficzne, które prowadzi p. Adam Kunysz, nauczyciel języka angielskiego. A skoro mamy taką okazję, to głównym językiem, którego używamy, jest oczywiście j. angielski! W ramach kółka omawiamy i planujemy omawiać różne zagadnienia związane z fotografią, takie jak zasady kompozycji (the rule of thirds, leading lines, frames, negative space, symmetry, angles of view, patterns, storytelling, depth of field, etc.), przez operowanie światłem, tworzenie ciekawych portretów, fotografowanie krajobrazu, aż po tajniki sprzętu fotograficznego. W trakcie naszych spotkań omawiamy zdjęcia jakie zrobiliśmy ostatnio i dzielimy się praktycznymi wskazówkami, jak można by udoskonalić i poprawić nasze zdjęcia. Pierwsze efekty wspólnych działań będzie można zobaczyć już wkrótce w sali 22 na mini wystawie poświęconej właśnie KOMPOZYCJI.

Planujemy również spotkania z ciekawymi osobami zajmującymi się fotografią profesjonalnie, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami zawodowymi oraz szczegółami ich warsztatu. Będzie też czas i miejsce na plener fotograficzny w interesującym miejscu.

Jeśli interesuje was fotografia, macie lustrzankę, aparat kompaktowy albo zwykły smartfon i chcielibyście robić lepsze zdjęcie, a przy okazji ćwiczyć angielski, to zapraszamy w każdy wtorek, w godz. 15.20 - 16.05 do sali 22!