k fot plenerKorzystając z wyjątkowo łagodnej jesieni, „hetmańska” grupa fotograficzna postanowiła wykorzystać ten moment i udać się na krótką wycieczkę w plener. Zadaniem grupy było wykorzystanie ostatnich słonecznych promieni w czasie, tzw. „golden hour”, czyli ostatniej godziny przed zachodem slońca, podczas której światło jest zawsze miękkie, częściowo rozproszone i idealnie nadaje się do np. portretów. 

Przydała się również blenda, aby jak najlepiej kontrolować światło oraz jasny obiektyw, np. 50mm f1.8, aby maksymalnie oddzielić temat od tła. Szybki portret był właśnie tematem tych krótkich zajęć, a jako model zgodził się wystąpić Michał Paszta z klasy trzeciej, który cierpliwie wykonywał instrukcje fotografujących: „stań tutaj”, „trochę bardziej w stronę światła”, „pochyl się odrobinę w lewo”, „patrz prosto na mnie”, „otwieraj szeroko oczy”, itp. Bycie modelem to jednak ciężka praca! Kilka wybranych portretów poniżej.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg