L.bibliotecznaBiblioteka to nie tylko regały z książkami, ale również placówka, w której można skorzystać z bogatych zbiorów, w celu pozyskania potrzebnych informacji. W tym miesiącu, wszystkie klasy I LO, uczestniczą w lekcjach bibliotecznych, zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnobrzegu. Spotkania z młodzieżą naszej szkoły prowadzi pani Ewa Fajt, która zapoznaje pierwszoklasistów z zasadami działania wypożyczalni i czytelni. Słuchacze mają okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat nowości edukacyjnych, uaktualnianych co roku, głównie ze względu na uczniów szkół średnich. Lekcje mają charakter warsztatowy angażujący uczestników. Ich celem jest wykształcenie wśród młodych ludzi zdolności uczenia się oraz przybliżenie czytelnikom zbiorów biblioteki.

Przy okazji można zwiedzić różne zakamarki czytelni, obejrzeć przygotowaną wystawę lektur i nowości wydawniczych a także założyć własne konto. Tego typu zajęcia są ciekawą odskocznią od lekcji w szkole a zdobyte informacje z pewnością pomogą Hetmaniakom w przyszłości w poszukiwaniu potrzebnych materiałów i lektur. (an) 

lekcja biblioteczna