spektakl z datami resize 725x1024O tym, że aktorstwo może stać się nadzwyczajną odskocznią od pracy zawodowej i dawać radość nie tylko grającym na scenie, ale przede wszystkim publiczności, niezmiennie przekonuje grupa teatralna Pozytywnie Skopani. Jeszcze nie wybrzmiały zachwyty po przygotowanym przez nich spektaklu „Next-ex”, a już prezentują – ku zadowoleniu widzów – nową sztukę pod skomplikowanym tytułem: „Matka brata mojego syna”.

 

Spektakl oparty jest na dwuaktówce napisanej przez Juliusza Machulskiego. Tę „familijną czarną komedię” wyreżyserował Wojciech Gwoździowski. Opowiada ona historię znanego pisarza, nestora rodu, Wincentego Laskusa, który niespodziewanie trafia do szpitala w swoje siedemdziesiąte urodziny. To zdarzenie pociągnie za sobą lawinę konsekwencji, ujawnione zostaną rodzinne sekrety…

Opowieść trzyma w napięciu, bawi do łez, a amatorzy grają absolutnie profesjonalnie. Brawa należą się: Pawłowi Dobrowolskiemu (Wincenty), Wojciechowi Gwoździowskiemu (Zygmunt), Agacie Dobrowolskiej (Greta), Marzenie Hynowskiej (Beatrycze), Mateuszowi Zausce (Xawery), Dorocie Witas (Anna).

Premiera spektaklu miała miejsce 26 stycznia 2019 r. w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu – ci, którzy obejrzeli to widowisko, są pod jego absolutnym wrażeniem! Jutro, 3 lutego, będzie można zobaczyć przedstawienie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Początek o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Mamy nadzieję, że wkrótce „Matkę brata mojego syna” będziemy oklaskiwać w Tarnobrzegu. Czekamy więc na kolejną ucztę dla miłośników teatru: dużą dawkę inteligentnego humoru, błyskotliwe dialogi, barwną fabułę i aktorską pasję. Oczywiście najbardziej ciekawi jesteśmy, jak w teatralnej roli siedemdziesięciolatka poradził sobie nasz pan Dyrektor… (nan)