KrwiodawstwoWe wtorek, 12 marca uczniowie z najstarszego rocznika naszego Hetmana pod opieką pani Barbary Szewerniak udali się do Przychodni Specjalistycznej w Tarnobrzegu, aby charytatywnie oddać krew. Niestety, nie wszyscy zakwalifikowali się na listę dawców krwi. Krwiodawca musi mieć odpowiednią wagę, wzrost, ciśnienie tętnicze, odpowiednią kondycję fizyczną oraz jest zobowiązany spełnić szereg restrykcyjnych wymogów, aby oddana krew nadawała się w 100% do przekazania jej potrzebującym. Niektórzy Hetmaniacy oddawali krew nie pierwszy raz, jednak większość z grupy spotkała się z badaniami, igłą oraz specjalną wagomieszarką po raz pierwszy. Każdy krwiodawca po oddaniu 450ml krwi pełnej wrócił do domu z całym opakowaniem różnych czekolad oraz sokiem. Tak jak planowaliśmy – oddawanie krwi stało się naszym szkolnym zwyczajem. Mamy nadzieję, że za trzy miesiące nasza hetmańska grupa krwiodawców jeszcze się powiększy!

Paweł Brożyna, kl. III „d”