Kasia Maraton 1Trudno się nie zgodzić z opinią, że: „Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka – pasja”. Taką pasją - dającą radość życia - dla pani Katarzyny Łazowskiej, nauczycielki języka angielskiego w naszej szkole, jest bieganie. Nie jakieś tam snobistyczne truchtanie po parkowym skwerku, ale ciężkie zmaganie się z własnym ciałem, bólem, trudnymi warunkami terenowymi i kaprysami aury w… maratonach! Hetmańska anglistka może poszczycić się pięknymi osiągnięciami w tej dziedzinie sportu. Właśnie w minioną niedzielę, 28 kwietnia, wróciła z 18. Cracovia Maraton z kolejnym osiągnięciem. Potwornie zmęczona, ale jakże szczęśliwa przebiegła 42 km 195 m w czasie 4:42:12 i bieg ukończyła.

W imprezie pod hasłem „Z pamięcią w tle” wystartowało ok. 6 tysięcy biegaczy z całego świata. Trasa rozpoczynała się na Rynku Głównym w Krakowie, prowadziła obok najważniejszych zabytków grodu aż do Nowej Huty i - z powrotem - kończyła się przy Sukiennicach. Limit czasowy wynosił 6 godzin. Samo ukończenie maratonu było już sukcesem ze względu na długość trasy i wyjątkowo trudne tego dnia warunki atmosferyczne: opady deszczu oraz chłód (temperatura nie przekraczała 8 stopni Celsjusza). Na podium znaleźli się oczywiście Kenijczycy. Najlepszy wśród mężczyzn przebiegł trasę w czasie 2:09:18! Występować w takim towarzystwie, bieg ukończyć z bardzo dobrym czasem – to sukces. Gratulacje, Pani Katarzyno!

Legendarny czeski biegacz długodystansowy, czterokrotny złoty medalista olimpijski, Emil Zatopek, powiedział kiedyś: „Jeśli chcesz biegać – przebiegnij kilometr. Jeśli chcesz zmienić swoje życie – przebiegnij maraton”. Cóż do tego dodać? Pani Katarzyna Łazowska z każdym maratonem nadaje swojemu życiu nadzwyczajną barwę. Godne podziwu. (nan)

Medal Kasi

Kasia maraton 2