wycieczki majTradycją Hetmana jest organizacja kilkudniowych wiosennych wyjazdów dla młodzieży szkolnej. Od wielu lat realizujemy program „Z Europą za pan brat”. Nie są to typowe wyjazdy turystyczne, a raczej zdobywanie wiedzy w praktyce, kroczenie śladami historii, podziwianie kultury innych narodów i doskonała okazja do posługiwania się obcymi językami. Odwiedziliśmy wiele krajów naszego kontynentu. Kultywując więc tę piękną tradycję i korzystając z majowej aury, która sprzyja podróżom, wyruszyły wczoraj, 8 maja, dwie zagraniczne wycieczki społeczności hetmańskiej – jedna, bardzo liczna (170 osób), do Paryża i druga, raczej kameralna, przez Niemcy do krajów skandynawskich. W programach obu wycieczek zaplanowano wiele typowych i nietypowych atrakcji (zwiedzanie muzeów, Zamków nad Loarą, rejs po Sekwanie, podziwianie panoramy Paryża z Wieży Eiffla; przeprawę promem do Danii, przejazd najdłuższym mostem Øresundsbro, spacer po kompleksie pałacowo-parkowym Sanssouci). Życzymy wszystkim uczestnikom wspaniałych wrażeń, zachwytu pięknem innych kultur, a także poznawania siebie, swoich koleżanek i kolegów w innych warunkach. Cierpliwie czekamy na pierwsze relacje.