69 września podczas godziny wychowawczej uczniowie Hetmana czytali utwór Dym Marii Konopnickiej. Tym samym wzięli udział w akcji Narodowego Czytania, która w tym roku poświęcona jest nowelom. Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji czytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa, Quo vadis  Henryka Sienkiewicza, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, a w ubiegłym roku Przedwiośnie Stefana Żeromskiego.

W związku z tym, że akcja organizowana jest po raz ósmy, towarzyszy jej hasło Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie! Zachęcamy więc do przeczytania pozostałych siedmiu nowel zaproponowanych przez Parę Prezydencką, takich jak: Dobra pani Elizy Orzeszkowej, Katarynka Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Brunona Schulza, Orka Władysława Stanisława Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony… Stefana Żeromskiego, Sachem Henryka Sienkiewicza, Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryka Rzewuskiego.

Miłej lektury! (DRz)

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG