02W dniu 25 września Hetmaniacy ponownie bawili się w rytm muzyki francuskiej. „Dzień Języka Francuskiego” miał właśnie w ten dzień swoją drugą odsłonę. Weronika Rębacz z klasy 2 C jako konferansjer uroczystości, zaprosiła obecnych nauczycieli i uczniów do zapoznania się z postacią wielkiej francuskiej artystki wokalnej – Edith Piaf. Prezentacja multimedialna przybliżyła wszystkim klasyka piosenki francuskiej, w tle zaś rozbrzmiewały akordy – „ La vie en rose”. Wspólne śpiew rozbrzmiewał na holu szkolnym. Wszyscy kołysali się w rytm „Champs Elysée”, „Comment ça va”, „Si jamais”. Plakaty przedstawiające znanych Francuzów, wykonane przez uczniów, wprowadzały publiczność w świat francuskojęzyczny. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. Francuskie paski, czerwona pomadka, berety to hity dzisiejszego dnia. (RK)

  01.JPG 02.JPG 03.JPG 04.JPG 05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.JPG 09.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.JPG 14.JPG 15.JPG 16.JPG 17.JPG 18.jpg 19.jpg 20.jpg