01W piątek, 17 października odbyło się spotkanie koła matematycznego uczniów klas pierwszych poświęcone polskim matematykom. Rok 2019 został ogłoszony przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Matematyki.

Ciekawą prezentację na temat życia i dokonań naukowych podkarpackiego matematyka Franciszka Leji przygotował i przedstawił uczeń klasy I „g” Antoni ZiębaO Stefanie Banachu - uznanym na świecie matematyku opowiedziała Joanna Szpyt, opiekun koła matematycznego.

Następnie uczeń klasy I „g” Ignacy Rzepecki wprowadził wszystkich w niesamowity świat fraktali, którymi interesował się polski matematyk Wacław Sierpiński. Po prezentacji wszyscy uczestnicy spotkania wykonali fraktal: „dywan Sierpińskiego”. Czas wypełniony był miłymi rozmowami, m.in. o swoich zainteresowaniach.

Wspaniałe portrety Franciszka Lei oraz Stefana Banacha mistrzowsko wykonała utalentowana uczennica klasy I „g” Paulina Orlińska.

(JSz)

01.JPG 02.jpg 03.JPG 04.JPG 05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.JPG 09.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.JPG