AK 3212 listopada obchodziliśmy w Hetmanie rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu narodowego przez chór szkolny głos zabrał pan dyrektor Paweł Dobrowolski, podkreślając, zgodnie z tegorocznym mottem „W Hetmanie jesteśmy dalEKOwzroczni”, że ekologia odgrywa ważną rolę we współczesnym rozumieniu patriotyzmu. Następnie miała miejsce część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy II „a’ pod opieką pani Marzeny Sarzyńskiej zatytułowana „Dobre, bo polskie”. Przypomniano sylwetki Polaków, którzy przyczynili się do rozkwitu II Rzeczypospolitej oraz rozsławili ojczyznę na arenie międzynarodowej.

Uroczystość uświetniły występy wokalne uczniów: Dawida Tepera, Karoliny Nawrot, Wiktora Pluty oraz recytacja wierszy w wykonaniu uczniów Bartłomieja Stylskiego, Wiktorii Ziarko i Martyny Łukasiewicz. Następnie wystąpił uczeń Łukasz Drabek, który rozważał, jak patriotyzm rozumiany jest we współczesnych czasach. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród przez pana Tomasza Ciacha uczniom: Jędrzejowi Tłustemu, Jakubowi Snopkowskiemu i Ziemowitowi Tłustemu,  którzy wygrali turniej Historyczna gra bitewna Wrzesień 1939 upamiętniający 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Odśpiewanie przez chór szkolny prowadzony przez panią Joannę Szpyt żołnierskiej piosenki „Szara piechota” zakończyło obchody Święta Niepodległości w Hetmanie.

Uroczystość prowadzili uczniowie Zuzanna Grabowska i Krystian Słowikowski, prezentację przygotował uczeń Michał Dudziak. (DRz)