AK 3212 listopada obchodziliśmy w Hetmanie rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu narodowego przez chór szkolny głos zabrał pan dyrektor Paweł Dobrowolski, podkreślając, zgodnie z tegorocznym mottem „W Hetmanie jesteśmy dalEKOwzroczni”, że ekologia odgrywa ważną rolę we współczesnym rozumieniu patriotyzmu. Następnie miała miejsce część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy II „a’ pod opieką pani Marzeny Sarzyńskiej zatytułowana „Dobre, bo polskie”. Przypomniano sylwetki Polaków, którzy przyczynili się do rozkwitu II Rzeczypospolitej oraz rozsławili ojczyznę na arenie międzynarodowej.

Uroczystość uświetniły występy wokalne uczniów: Dawida Tepera, Karoliny Nawrot, Wiktora Pluty oraz recytacja wierszy w wykonaniu uczniów Bartłomieja Stylskiego, Wiktorii Ziarko i Martyny Łukasiewicz. Następnie wystąpił uczeń Łukasz Drabek, który rozważał, jak patriotyzm rozumiany jest we współczesnych czasach. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród przez pana Tomasza Ciacha uczniom: Jędrzejowi Tłustemu, Jakubowi Snopkowskiemu i Ziemowitowi Tłustemu,  którzy wygrali turniej Historyczna gra bitewna Wrzesień 1939 upamiętniający 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Odśpiewanie przez chór szkolny prowadzony przez panią Joannę Szpyt żołnierskiej piosenki „Szara piechota” zakończyło obchody Święta Niepodległości w Hetmanie.

Uroczystość prowadzili uczniowie Zuzanna Grabowska i Krystian Słowikowski, prezentację przygotował uczeń Michał Dudziak. (DRz)

AK_01.JPG AK_02.JPG AK_03.JPG AK_04.JPG AK_05.JPG AK_06.JPG AK_07.JPG AK_08.JPG AK_09.JPG AK_10.JPG AK_11.JPG AK_12.JPG AK_13.JPG AK_14.JPG AK_15.JPG AK_16.JPG AK_17.JPG AK_18.JPG AK_19.JPG AK_20.JPG AK_21.JPG AK_22.JPG AK_23.JPG AK_24.JPG AK_25.JPG AK_26.JPG AK_27.JPG AK_28.JPG AK_29.JPG AK_30.JPG AK_31.JPG AK_32.JPG