Operation Mindfall webpicUczniowie klas pierwszych dziś (6.12.19) korzystają z zaproszenia do bliższego poznania edukacyjnej rozrywki pt. EscapeCity games. Są to gry miejskie pełne zagadek - nasza odbywa się w Krakowie - gdzie poszczególne wskazówki do ich ukończenia są wyświetlane na specjalnie do tego przygotowanych tabletach. Jest rywalizacja, jest zabawa, ale również solidna dawka wiedzy, która zaraża i otwiera horyzonty.

Dlaczego warto? Po pierwsze, jest to doskonały trening umiejętności współpracy, logicznego myślenia i łączenia faktów.

Po drugie, w ciągu 2,5 godzin doświadczamy niesamowitej gry, która treścią i formą intryguje oraz rozwija kreatywność, spostrzegawczość i więzi zespołowe.

Po trzecie, ta angażująca i zespołowa zabawa to doskonała okazja do zwiedzenia Krakowa w nietypowy sposób.

Do tego jest to także pierwsza w Krakowie gra miejska z rozszerzoną rzeczywistością (AR). W grze spotykamy przedmioty/osoby, które ożywają przy wykorzystaniu technologii AR.

And, last, but not least, the game is conducted in English. What more could you ask for!

Our Friday's mission: 

The world is in great danger. The secret SpiderTech organization has created a virus that allows it to take control of the human mind. Only excellent agents, well equipped and open to challenges can save humanity. Our task is to find the antidote that will destroy the criminal plan. Do not lose cold blood, be vigilant and include perceptiveness in solving various puzzles, including the Augmented Reality (AR).

Only we can undertake this mission and save the world. There are only two conditions: we have to work closely together and ... have fun! There is no time to lose! Let's play!

(mw)