79915300 3138774989471318 2273966101245198336 nUczennica klasy 1a Alicja Boczula 7 grudnia brała udział w warsztatach organizowanych przez Adamed SmartUP i Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej. Zajęcia zatytułowane „Igła w stogu siana, czyli po okruszkach do celu – kto używał materiału wybuchowego?” składały się z trzech części: wykładu pani Urszuli Połaskiej (firma Adamed) o substancjach chemicznych i chromatografii, wykładu dr inż. Tomasz Gołofita (Wydział Chemiczny PW) o materiałach wybuchowych i analizie termicznej oraz wykładu dr hab. Waldemara Tomaszewskiego (Wydział Chemiczny PW) o detektorach IMS.

Następnie miała miejsce cześć praktyczna, podczas której uczestnicy warsztatów badali różne wybuchowe substancje np. trotyl i acetylenek srebra. Przygotowywali również próbki trotylu i badali ich zachowanie w coraz to wyższej temperaturze. Młodzi chemicy przeprowadzali również wybuchowe doświadczenia z fenomenalnymi efektami dźwiękowym i wizualnymi. Gratulujemy Alicji zakwalifikowania się na niezwykle ciekawe warsztaty chemiczne.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg