Wosp2020W drugą niedzielę stycznia br., po raz 28 w kraju, ale też i poza jego granicami, odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tarnobrzeg również znalazł się wśród tych miast, gdzie dobrzy ludzie potrafią się dzielić sercem i… złotówką. Pogoda dopisała, stąd wiele osób wybrało się na Plac Bartosza Głowackiego, by aktywnie włączyć się w granie WOŚP. Wśród wolontariuszy kwestujących na Placu oraz w innych punktach miasta nie zabrakło również nauczycieli, rodziców, a nawet absolwentów Hetmana. Niektórzy pobiegli w VI Biegu “Policz się z cukrzycą”, inni dostarczyli gadżety na licytację albo też sami w licytacji uczestniczyli (m.in. do zdobycia były trzy pierwsze medale zaprzyjaźnionych z nami tenisistek stołowych z lat 1989 – 1991). Na scenie wśród grających dostrzec można było jednego z naszych absolwentów, któremu kibicowała rodzina, w tym też rodzina Hetmana.

Największą popularnością cieszył się koncert Legendarnego Zespołu Papa D, który przypomniał swoje dawne przeboje. Po koncercie w niebo wystrzeliło Światełko do Nieba i odbył się pokaz sztuczny ogni. Zebrane przez WOŚP środki posłużą na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji chirurgicznych, kardiologicznych czy neurochirurgicznych (dla dziecięcej medycyny zabiegowej). Szczegółów nt. zebranych funduszy szukać można na stronie Sztabu https://www.facebook.com/sztab.wosp.tarnobrzeg/ 0 godz. 20.35 stan zebranych środków wynosił 70590 zł. 54 gr. Dnia następnego okazało się, iż zebrano rekordową kwotę 136633,77!

 Wosp2020v2