DSC 2888 702x336W minionym tygodniu na deskach Sandomierskiego Centrum Kultury, po raz kolejny został wystawiony spektakl musicalowy pt.” The road to glory” zawierający w sobie fragmenty dwóch ponadczasowych, broadwayowskich musicali – „Chicago” oraz „Rent”. Wydarzenie to jak zawsze spotkało się z dużym zainteresowaniem publiczności.

W musicalu aktorami i solistami są osoby w różnym wieku wyłonione w drodze castingu, pochodzące z Sandomierza i okolic. Choć to nie profesjonalni artyści to i tak trzeba przyznać, że odnajdują się w scenicznej rzeczywistości. Tym bardziej cieszy fakt, że w musicalowym show z muzyką na żywo w roli aktorki wystąpiła uczennica naszego liceum Emilia Roman, która wcieliła się w rolę Nataszy, niewinnie skazanej za morderstwo kobiety. Artystka opowiadała, że przygotowania do spektaklu rozpoczęły się już jesienią 2018 roku a w ich trakcie wykonawcy doskonalili się w tańcu, grze aktorskiej i wokalu. W ciągu roku cotygodniowe próby przerodziły się w dwuaktowy spektakl, w którym wystąpiło 21 młodych wykonawców. Brawurowej grze aktorskiej towarzyszyła pięcioosobowa orkiestra. Na scenie był taniec, śpiew, emocje młodych aktorów i gra świateł. Było więzienne tango, małżeńska zdrada, dylematy młodych artystów i walka z ich słabościami. Gorące brawa od widzów były podziękowaniem za talent i ogrom pracy tych, którzy przygotowali widowisko. Cieszymy się, że Emilka znalazła się wśród wybranych do spektaklu osób i dała się poznać jako znakomita i utalentowana aktorka. Życzymy jej dalszych sukcesów.