moda hiszpańskaNie raz wielu z nas zdarzyło się pewnie marzyć o tym, co by to było gdybym to ja znalazł się na wybiegu, w świetle reflektorów na jednym z pokazów mody w Paryżu lub Mediolanie. Mimo, iż przez większość czasu te myśli zostają w świecie fantazji, w czwartek 06.02.2020 r., dla części uczniów naszej szkoły na horyzoncie pojawiła się szansa by je zrealizować i zabłysnąć podczas małego, hetmańskiego pokazu, odbywającego się podczas lekcji języka hiszpańskiego. Młodzież prezentowała swoje stroje wykazując się kreatywnością oraz pozwalając w ten sposób uczestnikom pokazu przenieść się z „Una fiesta de pijamas - loca” (szalonej piżamowej imprezy) poprzez „Un concierto de rock” koncert rockowy, aż na „las calles parisianas” paryskie ulice.

Niezwykłymi talentami w przechadzaniu się po wybiegu (caminar por una pasarela) wykazały się modelki: Magda Krzyżek, Gabriela Kasprowicz i Julia Śliwińska oraz niezastąpiony w gestach i mimice Michał Kędzia. Również prowadząca całe wydarzenie, Alicja Nowak, dodawała magicznego charakteru dzięki genialnym komentarzom wywołującym u uczestników nie raz salwy śmiechu! Ala, eres genial! Nie można, jednak nie wspomnieć z jakiego powodu taki pokaz się odbył. Otóż była to nowoczesna, praktyczna forma sprawdzenia wiedzy uczniów, uczących się języka hiszpańskiego, jako iż każdy musiał osobiście zaprezentować swoją kreację najpierw na wybiegu a następnie opowiedzieć o niej w kilku słowach przed uczestnikami pokazu. O swoich stylizacjach z drżącym od emocji głosem do mikrofonu prowadzącej opowiadały modelki: Julia Lewczyk, Julia Ambroziak, Julia Szyszkowska, Beata Kiełbowicz i Klaudia Śliwińska. Ta lekcja zdecydowanie obala krążący od lat mit o tym, że system edukacji nie zmienił się od XIX wieku. Jednocześnie pani Renata Kozdra-Laba swoim nietuzinkowym pomysłem do zwykłej nauki słówek oraz gramatyki wprowadziła odrobinę humoru, który podobał się każdemu z uczestników pokazu. Muy buen trabajo! (Zuzanna Grabowska, kl. IIa)

hiszpanski