Dyktando21 lutego, w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, w auli tarnobrzeskiej PWSZ, po raz 11 odbyło się Miejskie Dyktando dla Dzieci i Młodzieży, organizowane przez pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, pod patronatem Prezydenta Tarnobrzega.

Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazły się dwie nasze uczennice – Paulina Orlińska (1g), która zajęła II miejsce, oraz Martyna Justyniarska (1e), laureatka III lokaty. Gratulujemy wszystkim śmiałkom (zwłaszcza sympatycznej hetmańskiej ósemce!), którzy zmierzyli się z zawiłościami ojczystego języka. Nie najważniejsza bowiem była tu sama rywalizacja, lecz przede wszystkim znajomość pięknej, aczkolwiek trudnej gramatyki języka polskiego, ale jak widać: usus optimus magister atrium (praktyka najlepszym nauczycielem umiejętności).

Ponad stu uczniów i kilkanaście osób dorosłych zmierzyło się z tekstem dyktanda, poznając plany ultraksenofobki Hortensji, która, po urlopie w żnińskich Sobiejuchach, zamarzyła o rustykalnej aranżacji swego domu, dlatego też zmusiła małżonka Jędrzeja do poszukiwań różnorodnych elementów wyposażenia wnętrza... Podczas przerwy, w oczekiwaniu na wyniki, biorący udział w dyktandzie mogli uczestniczyć w warsztatach poświęconych publikacjom prasowym, mediom społecznościowym oraz zachowaniom hejterskim w Internecie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronach Echa Dnia.