18Tradycją stał się już coroczny wyjazd uczniów rozszerzających informatykę na Dzień Otwarty Wydziału Informatyki i Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jak zwykle, oferta zajęć przygotowanych przez tę prestiżową uczelnię była bardzo atrakcyjna. W tym roku uczniowie Hetmana uczestniczyli w warsztatach dotyczących sieci neuronowych i uczenia maszynowego. Zajęcia praktyczne dotyczyły również programowania w C++, języka, od którego naukę programowania rozpoczynają studenci pierwszego roku informatyki UJ. Wykłady dotyczyły paradoksu Braessa, teorii grup oraz kognitywistyki.

Dzień Otwarty UJ zakończyliśmy spotkaniem z absolwentką informatyki UJ - aktualnie pracownikiem GE Healthcare. To wyjątkowa osoba, która w nowoczesny sposób prowadzi zajęcia. Na zadawane online pytania przez uczniów, dotyczące studiowania informatyki na UJ oraz pracy programisty, pani Dominika na bieżąco udzielała odpowiedzi. (MK)

  01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg