071963 m - dokładnie taki dystans pokonali dzisiaj nasi uczniowie w Biegu Tropem Pamięci, żeby uczcić Żołnierzy Wyklętych. Długość trasy nie była przypadkowa. 1963 to rok, w którym zginął w walce ostatni partyzant - Józef Franczak. Bieg zorganizowany w tarnobrzeskim parku przez podopiecznych Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu rozpoczął się wprowadzeniem, z którego młodzież dowiedziała się, kim byli Żołnierze Wyklęci oraz poznała krótką historię najsłynniejszego tarnobrzeskiego cichociemnego - Hieronima Dekutowskiego. 

Hetmaniacy nie mieli łatwego zadania, trasa biegu nie była może długa, ale nie należała do najłatwiejszych - błoto, podbiegi, pełno zakrętów czekały dzisiaj na naszych uczniów, którzy zdecydowali się wziąć udział w biegu razem z innymi uczniami tarnobrzeskich szkół. Na mecie na wszystkich uczestników czekały medale, drobne upominki, ciepła herbata i pyszna grochówka. Jako pierwszy na metę, z czasem 07:34 wbiegł Antek Roman, zaraz za nim dobiegł Bartek Pluta, a trzecie miejsce na podium należało do Alicji Boczuli. Hetmaniacy, żeby utrzymać miejsce na podium, musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące Żołnierzy Wyklętych. Z tym zadaniem również poradzili sobie na medal. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy organizatorom za inicjatywę promującą patriotyczną postawę wśród młodzieży. 
01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg