Projekt bez tytułu 3Nasi drodzy Maturzyści!

Zanim przeczytacie ten krótki tekst, chciałbym abyście na początku, po zamknięciu oczu policzyli do, trzech, ale odliczali jeden i dwa trochę wolniej, zaś przy liczbie trzy nieco szybciej. Zamykamy! …(jeeeden, dwaaaa, trzy)… Otwieramy! Nie wiem jak Wy, ale mnie się wydaje, że dokładnie tyle trwała Wasza "przygoda" z naszym wspólnym "Hetmanem". I nie chodzi tu o naszego Patrona, ale o wszystko, co tworzy tę szkołę. Przede wszystkim koleżanki i kolegów, przyjaciół, znajomych, nauczycieli, pracowników szkoły, ale też klimat szkoły, który tworzony jest poprzez zajęcia dydaktyczne, sportowe, artystyczne, niezliczone wydarzenia pozalekcyjne, inicjatywy sejmiku, ciekawe pomysły uczniów i nauczycieli itd., itp.

Doskonale pamiętam Was na obozie integracyjnym w Krasnobrodzie, od którego wszystko się zaczęło, później był wyjazd na narty, wspólna wycieczka do Cieszyna, wyprawa do Francji na trzy autokary, obóz naukowy, studniówka i wiele innych licealnych przygód… (w tym miejscu wydaje mi się, że każdy z Was bez wahania wymieni 81(?) różnych ciekawych wspomnień z lat licealnych) I nagle dzisiaj ta przygoda z "Hetmanem" dobiegła końca, przynajmniej w tym formalnym aspekcie. Już nie wpiszemy Wam nieobecności, nie wystawimy żadnej oceny. Czy jednak tak naprawdę to już koniec? Oczywiście, że nie! Musimy jeszcze wspólnie poczekać na egzaminy, do których przygotowywaliśmy się wspólnie przez trzy lata. Wiem, że już dziś jesteście bardzo dobrze przygotowani do tego ważnego testu, będącego "kluczem" pozwalającym otworzyć uczelnię, na której najbardziej chcielibyście studiować. Trzeba teraz te formę utrzymać! W imieniu nauczycieli obiecuję, że zrobimy wszystko, aby wciąż być z Wami, wspierać Was i starać się aby matura, dla każdego z Was była przyjemnym wspomnieniem. Z pewnością przejdziecie do historii, jako Rocznik Wyjątkowy! Nikt nie spodziewał się, że Wasza studniówka nie będzie na sto, ale na dużo dalej przed maturą, że gdy będziecie pisać egzaminy (prawdopodobnie) kasztany już dawno przekwitną, że ostatnim dniem nauki w murach "Hetmana" będzie 11 marca! A później nauczanie zdalne, z którego Wszyscy zdaliście egzamin na 200%! Jestem dziś pewien, że na pewno wszystko skończy się dla Was pomyślnie. W imieniu swoim i wszystkich Nauczycieli chcielibyśmy Wam Drodzy Abiturienci podziękować za wspólne, piękne lata spędzone razem, za to że byliście, za dobre słowo, życzliwość, uśmiech, nieocenioną pomoc przy wielu przedsięwzięciach, za aktywności w różnych dziedzinach: naukowych (liczne sukcesy w wielu olimpiadach, konkursach), artystycznych, sportowych, za to, że mogliśmy się wiele od siebie nauczyć. Mamy nadzieję, że dla Was ten czas spędzony w "Hetmanie" zapisze się w Waszej pamięci jako czas piękny, bo ten najpiękniejszy na pewno jeszcze przed Wami, czego z całego serca życzymy :)

Paweł Dobrowolski