Decameron Zachęcamy do śledzenia niezwykle ciekawej działalności internetowego teatru powołanego do życia przez reżyserów operowych: Annę Zwiefkę (tarnobrzeżankę, absolwentkę naszej szkoły) i Joao Aboima. Teatr istnieje zaledwie od tygodnia. Swoją działalność zainaugurował przedstawieniem łączącym operę, video, grafikę, modę i taniec. Młodzi reżyserzy na premierę sięgnęli po klasykę włoską – słynny zbiór opowieści G. Boccaccia p.t. „Decameron”. Spektakl można oglądać codziennie w odcinkach, symultanicznie w języku polskim, włoskim i angielskim.  Współtworzy go ponad 20 młodych artystów z 7 krajów. Niesamowite jest to, że opowieści zawarte w dziele Boccaccia snute są przez bohaterów-uciekinierów z ogarniętej zarazą Florencji, zaś twórcy współczesnego internetowego spektaklu byli związani z Florencją i ze względu na wybuch pandemii musieli opuścić miasto czy wyjechać poza granice Włoch i w nowych warunkach rozpocząć pracę artystyczną. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu. Jesteśmy dumni z kreatywności naszej absolwentki. Wszystkich zachęcamy do wejścia na Instagram – profil @SMART.EATR.

Tu wywiad z Anną Zwiefką: https://itvwisla.tv/wielki-teatr-w-sieci-startuje-projekt-smart-eatr/?fbclid=IwAR0qSQ4SWonnU-S3B8GIwwJIyVZ5flOcrW3apQ2bKx8EwHWxFebcTUc9TI0