2e 2020v3„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.
Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,
na które warto poznać odpowiedzi”
.

26 czerwca br. na stację „Hetman”, ul. Dominikańska 5 i 7 przybyła duża grupa podróżnych. Praktycznie wszystkie miejsca zostały zajęte. W różnych zakątkach Szkoły – na nowym boisku-siłowni, na stylowym dziedzińcu, w altance, w największych salach – spotkali się hetmańscy uczniowie ze swoimi wychowawcami. Nie było jednej wspólnej uroczystości, a w maseczkowych kreacjach niektóre osoby ciężko było rozpoznać po 3 miesiącach nieobecności w murach szkolnych. Każdy jednak mógł się poczuć jak członek hetmańskiej wspólnoty. Uczniowie zdali rewelacyjnie egzamin ze zdalnego nauczania. I nie są to puste słowa czy zapewnienia władz MEN. U nas świadczą o tym wysokie wyniki klasyfikacji rocznej, ilość nagród, a przede wszystkim wyjątkowa frekwencja. W to, że Szkoła – dyrekcja i nauczyciele, zdali też ten wyjątkowy edukacyjny egzamin, chyba nikt nie wątpi. Wakacje to swoista przerwa w edukacyjnej podróży. Ale nawet w trakcie tej przerwy można szukać odpowiedzi na nurtujące życiowe pytania, przeczytać coś intrygującego, zobaczyć coś niezwykłego czy poznać ciekawych ludzi. Mamy nadzieję, że czas ten uda się wszystkim spędzić aktywnie i bezpiecznie oraz że we wrześniu spotkamy się razem w tym samym miejscu, dzieląc się bagażem wakacyjnych doświadczeń. Ruszajcie w wakacyjną podróż i wróćcie z niej szczęśliwi!

P.S. Zachęcamy Wszystkich do podzielenia się wrażeniami z czasu pandemii, w dowolnej formie np. pamiętnik, esej, zdjęcie, film, prezentacja itp.

 

2e 2020v22e 2020