GaszynChallengeWystarczy wejść na Facebooka, by zobaczyć tysiące nagrań ludzi robiących pompki. To akcja #GaszynChallenge. Gaszyn jest to wioska koło Wielunia. Strażacy ochotnicy z tej miejscowości wymyślili akcję z pompkami, aby pomóc chłopczykowi choremu na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). #GaszynChallenge to akcja charytatywna. Powstała w nawiązaniu do bijącej w Polsce rekordy popularności akcji #hot16challenge2. Tu zamiast rapu są pompki, przysiady, brzuszki… Wystarczy zebrać drużynę, wspólnie wykonać 10 ćwiczeń i wpłacić na wskazane konto min. 5 zł, a potem nominować następne trzy instytucje. Oczywiście (co zrozumiałe, bo chorzy nie mogą długo czekać) wszystko musi odbyć się w błyskawicznym tempie - na realizację zadania jest tylko 48 godzin. W Tarnobrzegu pompował już Urząd Miasta, Klub Tenisa Stołowego… Przyszedł czas i na HETMANA.

Po otrzymaniu nominacji od Publicznej Szkoły Podstawowej w Obrazowie (Dziękujemy!) nie wahaliśmy się ani chwili. Choć to już wakacje, udało się szybko skrzyknąć uczniowsko-nauczycielską ekipę NAPOMPOWANYCH i wystartowaliśmy w #GaszynChallenge, w zbiórce dla sześciomiesięcznej Zosi chorej na rdzeniowy zanik mięśni. Pomaganie jest piękne, a oto rejestracja naszego pompowania w szczytnym celu. 

Nominację otrzymują:

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusza Korczaka w Tarnobrzegu

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach

CrossBox Tarnobrzeg

W poniższym linku informacje o zbiórce na Zosię. Każdy indywidualnie może wesprzeć tę akcję: https://www.siepomaga.pl/waleczna-zosia