znaczek olchemAromatyczność, termochemia, teoria orbitali molekularnych, reaktywne metale z bloku s, leki na koronowirusa , żelazo oraz fluor w związkach organicznych to tematyka 67. Olimpiady Chemicznej, którą 30 czerwca zaproponował Komitet Główny na rok szkolny 2020/2021. Chemicy z Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej zaproponowali w tym roku niezwykle ciekawe i nietypowe zadania. W folderze dla ucznia, znajduje sie 7 obowiązkowych zadań w części A i 10  zadań dodatkowych w części B.

Więcej informacji można uzyskać, pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy wszystkich chemików do zapoznania się z zadaniami i udziałem w tej fantastycznej przygodzie jaką jest Olimpiada Chemiczna.J