wieczor autorski wrzesien

AK 32Na dzisiejszy dzień, 19 czerwca, z utęsknieniem czekali wszyscy uczniowie. Po 10 miesiącach wytężonej nauki, czasu spędzonego na szkolnym holu i w klasach, nadszedł czas zasłużonego odpoczynku. Uroczyste zakończenie roku szkolnego, młodzież wraz z nauczycielami i rodzicami, rozpoczęła mszą św. w kościele Ojców Dominikanów. Następnie, o godz. 10:00, w murach szkoły miała miejsce część oficjalna.

0017 czerwca, punktualnie o 10:00, na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu uczniowie i nauczyciele „Hetmana” oraz zaproszeni goście – seniorzy z Domu Dziennego Pobytu, a także uczniowie klasy V „e” ze Szkoły Podstawowej nr 10 - włączyli się do akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. To już po raz trzeci nasza społeczność bierze udział w tym ogólnopolskim przedsięwzięciu, którego celem jest promowanie czytania w sposób radosny. Tegoroczne wydarzenie było również międzygeneracyjnym spotkaniem dorosłych, młodzieży i dzieci. Te różne pokolenia – dziadków, rodziców, nastolatków i dzieci - zasiadły obok siebie z książką w ręku.

ZAkcja czytelniczaespół Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu („Hetman”) włączył się do IV edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. To najpopularniejsza akcja czytelnicza w Polsce, w której nasza szkoła bierze udział co roku. Jej celem jest promocja czytania w prosty, radosny sposób. Akcji towarzyszy próba bicia rekordu liczby osób czytających w jednym momencie. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział 406 825 osób.

patronDzień Patrona na trwałe wpisał się w tradycję naszej szkoły. Jak co roku, w maju, cała społeczność szkolna świętowała wyjątkową uroczystość. Typowe zajęcia się dziś nie odbyły. Za to uczniowie uczestniczyli we wspaniałej lekcji historii – lekcji o patronie – hetmanie Janie Amorze Tarnowskim.

A wszystko zaczęło się o godzinie 9:30 od odśpiewania hymnu szkoły oraz przywitania przez p. dyrektora Pawła Dobrowolskiego zaproszonych gości. Tak rozpoczęła się oficjalna część imprezy, w której szczególnie uhonorowano wyjątkowe osoby. Pan Andrzej Oręziak - wieloletni prezes Tarnobrzeskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego - otrzymał tytuł „Zasłużony dla Hetmana”, a p. prof. Jacek Bąk  - nauczyciel fizyki  i założyciel szkoły - uhonorowany został  tytułem „Zasłużony Profesor Hetmana”. Pan Jacek Bąk dodatkowo otrzymał szczególny prezent: portret namalowany przez p. Przemysława Zamojskiego. Laudację na cześć wyróżnionych wygłosiła p. Maria Orzeł-Łysiak, wieloletnia dyrektor szkoły, a statuetki wręczyła p. Renata Piotrowska, przewodnicząca Rady Szkoły.