patronDzień Patrona na trwałe wpisał się w tradycję naszej szkoły. Jak co roku, w maju, cała społeczność szkolna świętowała wyjątkową uroczystość. Typowe zajęcia się dziś nie odbyły. Za to uczniowie uczestniczyli we wspaniałej lekcji historii – lekcji o patronie – hetmanie Janie Amorze Tarnowskim.

A wszystko zaczęło się o godzinie 9:30 od odśpiewania hymnu szkoły oraz przywitania przez p. dyrektora Pawła Dobrowolskiego zaproszonych gości. Tak rozpoczęła się oficjalna część imprezy, w której szczególnie uhonorowano wyjątkowe osoby. Pan Andrzej Oręziak - wieloletni prezes Tarnobrzeskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego - otrzymał tytuł „Zasłużony dla Hetmana”, a p. prof. Jacek Bąk  - nauczyciel fizyki  i założyciel szkoły - uhonorowany został  tytułem „Zasłużony nauczyciel Hetmana”. Pan Jacek Bąk dodatkowo otrzymał szczególny prezent: portret namalowany przez p. Przemysława Zamojskiego. Laudację na cześć wyróżnionych wygłosiła p. Maria Orzeł-Łysiak, wieloletnia dyrektor szkoły, a statuetki wręczyła p. Renata Piotrowska, przewodnicząca Rady Szkoły.

dzien patrona 1

bieg na orientacjeW dniu 17 maja 2019 roku odbyła się XX Jubileuszowa edycja Tarnobrzeskiego Biegu Na Orientację. Do biegu zgłosiło się aż 73 zawodników z 7 szkół zlokalizowanych na terenie miasta Tarnobrzega. Organizatorami biegu byli Zespół Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu oraz Uczniowski Klub Sportowy „HETMAN” Tarnobrzeg, działający przy Zespole Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu.

0 PCh 30Nadszedł trzeci, a zarazem nasz ostatni dzień w Paryżu. Hetmaniacy wstali wcześnie rano, aby zjeść ostatnie, przepyszne francuskie śniadanie i przygotować się do odmeldowania z hotelu. Tego dnia dopisała nam pogoda, a mianowicie było bardzo słonecznie i ciepło przez cały dzień. Po opuszczeniu hotelu udaliśmy się do ścisłego centrum Paryża.

skandynawiaDnia 8 maja 2019 r. uczniowie z klas trzecich naszego gimnazjum wyruszyli na wycieczkę w stronę Świnoujścia, a stamtąd do krajów skandynawskich.  Pierwsza nasza przeprawa promowa odbyła się na wyspę Uznam.  Zaraz po przyjeździe, około godziny 9, wyruszyliśmy do muzeum rybołówstwa, gdzie mogliśmy podziwiać rafę koralową oraz poznać dzieje i historie łowienia ryb. Następnie udaliśmy się na spacer po parku, aż doszliśmy do plaży. Tylko trzech śmiałków odważyło się wejść do wody i zamoczyć nogi, byli to: Damian Dul, Eryk Lewicki i dzielnie im towarzysząca p. M.E. Chabel. Po chwili odpoczynku i sesji zdjęciowej przeszliśmy na pyszny obiad, skąd wyruszyliśmy do ośrodka. Po zakwaterowaniu wyszliśmy na małe zakupy prowiantu na najbliższe dwa dni.