Koncert koled2020 800Mario, czy już wiesz” – teledysk przygotowany przez Szkolną Grupę Wokalną rozpoczął w pierwszy piątkowy wieczór Nowego 2020 Roku wspaniałą muzyczną kolację. W progach na Dominikańskiej 7 zagościli uczniowie Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I stopnia wraz z jej dyrektorem p. Krzysztofem Zwierzyńskim. Powitani ciepłymi słowami przez gospodarza Hetmana, p. Pawła Dobrowolskiego, stworzyli niezwykły klimat swym wykonaniem świątecznych kolęd, pastorałek i innych współgrających tematycznie piosenek. Zabrali licznie zgromadzoną publiczność w niesamowitą podróż po różnych salonach muzycznych aż do gospelowych chórów za Oceanem, łącząc tradycyjne teksty z nieprzeciętnymi aranżacjami (jak choćby „Ty wiesz najlepiej”, mało znany utwór z repertuaru Krystyny Prońko).

uzależnienieW dniu 12.12.2019r., w Hetmanie, odbyła się akcja ,,Contra Nałogom”, której organizatorami byli uczniowie klasy 1B oraz 1F. Młodzież wspólnie wykonała kolorowe plakaty, przedstawiające dane uzależnienie i porozwieszano je po całej szkole tworząc na holu ciekawą, artystyczną wystawę. Na długiej przerwie wybrani prelegenci z każdej klasy wygłaszali wykłady, odtwarzali krótkie filmy i prezentacje na temat nałogów. Happening skierowany był dla wszystkich uczniów klas pierwszych.

wycieczka klas IZ okazji Mikołajek klasy pierwsze liceum pojechały 6 grudnia 2019 roku na wycieczkę do Krakowa. Wyjechaliśmy tuż po godzinie szóstej rano i po ponad dwóch godzinach jazdy byliśmy w Stołecznym Królewskim Mieście - Krakowie. Pierwszym punktem wycieczki była gra miejska na krakowskim Salwatorze i wokół Wawelu. Uczniowie w ośmioosobowych grupach mieli za zadanie rozwiązać szereg zagadek, by uratować miasto. Mimo mrozu, zabawa była wspaniała. Zagadki nie były łatwe, a na dodatek zadawane po angielsku. Oprócz doskonalenia języka Szekspira poznawaliśmy uroki dawnej stolicy Polski. Wszystkim drużynom udało się rozwiązać łamigłówki.

HETMAN 068W piątkowy wieczór, gdy światła latarni na dworze rozświetliły drogi i całe miasto ucichło, nasza szkoła zamieniła się w magiczną pracownię naukową.  VIII Noc Chemików, Biologów i Fizyków rozpoczął Dyrektor Szkoły, Pan Paweł Dobrowolski, ciepło witając przybyłych gości. Na holu można było dostrzec dzieci, młodzież oraz dorosłych z Tarnobrzega i okolic.

Początkowy wykład z chemii poprowadziła Pani Magdalena Ciach, dzięki której dowiedzieliśmy się, czym są oraz gdzie leżą w układzie okresowym gazy szlachetne. Poznaliśmy także Williama Ramsaya – chemika, odkrywcę gazów szlachetnych i laureata Nagrody Nobla. Hel, neon, argon, krypton, ksenon, radon i oganesson to właśnie pierwiastki z grupy 18, których właściwości po dzisiejszej nocy są nam już dobrze znane.

plakat10W najbliższy piątek będziemy mieli szansę uczestniczyć w wydarzeniu publicznym przygotowanym dla mieszkańców naszego miasta przez hetmański team (Weronika Rębacz, Gabriela Kasprowicz, Klaudia Śliwińska, Marianna Zych oraz Natalia Rębacz, Hubert Koryciński) w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Praktycznej "Zwolnieni z Teorii". W imieniu organizatorów imprezy zapraszamy wszystkich na EkoRajd: piątek, 8 listopada, godzina 13:00, Park Dzikowski.

Plakat reklamujący to wydarzenie zaprojektowała Oliwia Groszek.