wycieczka IIa i IId 5 VI 2018Słoneczny, upalny czerwiec wyszedł naprzeciw uczniowskim oczekiwaniom. Gdy żar leje się z nieba, trudno skupić myśli na nauce, więc z ochotą planuje się klasowe wypady na górskie szlaki, nad wodę… Sezon wycieczkowy mamy w pełni, dlatego za przykładem najmłodszych hetmańskich roczników poszły grupy licealne: też zaplanowały swoje wycieczki. Najstarsi obecnie w szkole – drugoklasiści z klasy „a” i „d” – postanowili przypomnieć sobie, co to znaczy być dzieckiem, gdy osiemnastka na karku.

We wtorek, 5 czerwca 2018 r., wyruszyli na podbój podkrakowskiej Energylandii. Atrakcje, które im zapewniono w największym w Polsce parku rozrywki zapierały dech w piersiach. Amatorzy - adrenaliny, wysokości, szybkości, akrobacji, stających dęba włosów i wiatru we włosach, mokrych ubrań, bitew na „co kto ma pod ręką”… - nie zawiedli się i po całym dniu atrakcji, padnięci ze szczęścia, z minami zadowolonych pięciolatków ruszyli ku krakowskiemu przybytkowi Melpomeny.

Przywdziawszy stosowne wieczorowe stroje, zasiedli na widowni Teatru Bagatela. Wtedy też na krótko na ich obliczach zagościła powaga, dobrze komponująca się z bordowym pluszem fotelowych obić i nobliwym wystrojem wnętrza. Jednak już po pierwszych sekundach spektaklu (pod intrygującym tytułem „Czego nie widać”) powrócił w grupie nastrój radosnej, beztroskiej zabawy. Komedia wywoływała u widzów salwy śmiechu oraz dzikie serie niepohamowanego rechotania. Aktorzy zafundowali przybyłym znakomitą rozrywkę na najwyższym poziomie. Wszyscy więc zachwalali przedstawienie, a hasło „Sardynki” chyba na trwałe wejdzie do języka naszej komunikacji.

Z krakowskiej wyprawy wszyscy byli bardzo zadowoleni, wracali pozytywnie zmęczeni od mocy wrażeń, ale i naładowani energią do ostatnich ocenowych wyzwań przed końcoworoczną klasyfikacją. (nan)

  1.jpg 2.jpg 3.jpg