20180604 170947 kopiaSzkoła to nie tylko klasa i nie tylko nauka z książek.  To także wyjazdy, wycieczki, zielone i białe szkoły.  4-6 czerwca był właśnie takim czasem. Klasa 2b LO wraz z wychowawczynią skorzystała z możliwości wyjazdu.  Towarzyszyła im także Martyna (2c), która była pomysłodawcą programu i która dopilnowała, aby wszyscy uczestnicy mieli wszystkie niezbędne rezerwacje.  Za ten ogrom pracy bardzo Ci, Martynko, dziękujemy. 

Największy w Polsce rodzinny Park Rozrywki i największe wesołe miasteczko, czyli Energylandia, był naszym pierwszym celem.  Z Tarnobrzega prosto do Zatoru, bilety i po chwili byliśmy gotowi spróbować swoich sił na 26 hektatach wśród  kilkudziesięciu najróżniejszych atrakcji.  Po wielu godzinach, zmęczeni, lecz zadowoleni, udaliśmy się na nocleg do Krakowa.  Po tak wyczerpującym dniu spacer po Starówce przełożyliśmy na dzień kolejny.

Dzień drugi rozpoczął się od spotkania z kulturą.  Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, stawia sobie za cel, aby jego projekty, tworzone z myślą o różnych grupach odbiorców, zmniejszały uprzedzenia wobec sztuki współczesnej, przedstawiając sztukę ostatnich 20 lat  w kontekście powojennej awangardy i konceptualizmu oraz wyjaśniając sens tworzenia sztuki poprzez wskazywanie jej poznawczo-etycznych wartości i powiązań z codziennością (https://www.mocak.pl/).  Wizyta tamże była niesamowitym doświadczeniem, które pochłonęło mnie całkowicie, i dzięki któremu przekonałam się, że sztuka współczesna może być dla mnie przystępna.  Z całą pewnością jeszcze kiedyś się tam wybiorę.

Z muzeum pieszo na Kazimierz, gdzie delektując się kazimierskim klimatem, mogliśmy zregenerować siły i napełnić żołądki, bo dzień przed nami był długi.  Popołudnie minęło pod znakiem zagadkowo-strasznej przygody.  Mieliśmy okazję zmierzyć się z własnym strachem w Fear Factory, który jest połączeniem koncepcji escape room i domu strachów.  Było ciekawie!  

Dzień zakończył seans filmowy poprzedzony spacerem po starówce.  "Book Club" is a 2018 American romantic comedy film. It stars Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen, and Mary Steenburgen as four friends who read Fifty Shades of Grey as part of their monthly book club, and subsequently begin to change how they view their personal relationships.  - film zasadniczo jest komedią, ale można się w nim doszukać ciekawych wniosków.  Dodatkowo atutem było, że projekcja odbywała się w języku angielskim, wspomagana polskimi napisami.  

Zajęcia wybitnie sportowe zamknęły ostatni dzień naszej eskapady - godzina wysiłku fizycznego na trampolinach (Park Trampolin GOjump).  Ufff, aż się zmęczyłam od samego patrzenia.  

Zregenerowani, może-nie-do-końca wypoczęci, ale zadowoleni wracamy do szkoły, by ze zwiększoną energią podjąć wyzwania czekające nas w końcówce roku szkolnego.  (MW)