DEN plakatRok kalendarzowy, jak obliczono, liczy sobie 365 dni. Rok szkolny jest z całą pewnością krótszy niż rok kalendarzowy, ale jeszcze nigdzie na świecie nie obliczono dokładnie, ile dni powinien w sobie mieścić. W tej sprawie są dwa stanowiska: nauczyciele twierdzą, że rok szkolny jest za krótki, bo nie mieści się w nim program nauczania, a uczniowie twierdzą, że rok szkolny jest za długi, ponieważ program nauczania nie mieści się w ich głowach. Mimo niezgodności poglądów w sprawie liczby dni , które powinny się mieścić w roku szkolnym, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie są zgodni co do jednego, że najmilszym wydarzeniem w roku szkolnym poza jego zakończeniem, jest przysłowiowy Dzień Nauczyciela.

Tym optymistycznym akcentem 15 października w naszej szkole rozpoczęła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie zaangażowani w organizację tej uroczystości dołożyli wszelkich starań, aby nadać spotkaniu wyjątkowy charakter. Dyrektor pan Paweł Dobrowolski w swoim przemówieniu wspomniał o tym, jak ważne jest to, aby być życzliwym człowiekiem, jak cudowną misją jest bycie nauczycielem, i że to dzięki uczniom nauczyciele są zawsze młodzi, bo czerpią ze swoich młodych wychowanków niesamowitą energię i siłę. Miłym akcentem było uhonorowanie Nagrodą Dyrektora wyróżniających się swoją pracą i zaangażowaniem nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Przedstawiciele Sejmiku również złożyli życzenia i obdarowali nauczycieli drobnymi upominkami. Rozdali też zaległe nagrody za zdobycie pierwszego miejsca w Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się z okazji Dnia Chłopaka.

Dopełnieniem uroczystości było jedyne w swoim rodzaju wydarzenie artystyczne, który rozpoczęła Magdalena Krzyżek w piosence „Okularnicy” Agnieszki Osieckiej. Następnie wszyscy uczniowie i nauczyciele, podzieleni na grupy, mieli za zadanie zrobić piękne, nietuzinkowe, kreatywne laurki z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszyscy w swoje zadanie włożyli ogrom pracy i serca. Efekty będzie można podziwiać na holu szkolnym przez najbliższy tydzień.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, a w szczególności pani Kamili Wolskiej i uczniom klasy II B. (SB)

  AK_01.JPG AK_02.JPG AK_03.JPG AK_04.JPG AK_05.JPG AK_06.JPG AK_07.JPG AK_08.JPG AK_09.JPG AK_10.JPG AK_11.JPG AK_12.JPG AK_13.JPG AK_14.JPG AK_15.JPG AK_16.JPG AK_17.JPG AK_18.JPG AK_19.JPG AK_20.JPG AK_21.JPG AK_22.JPG AK_23.JPG AK_24.JPG AK_25.JPG AK_26.JPG AK_27.JPG AK_28.JPG MN_01.JPG MN_02.JPG MN_03.JPG MN_04.JPG MN_05.JPG MN_06.JPG MN_07.JPG MN_08.JPG MN_09.JPG MN_10.JPG MN_11.JPG MN_12.JPG MN_13.JPG MN_14.JPG MN_15.JPG MN_16.JPG MN_17.JPG MN_18.JPG MN_19.JPG MN_20.JPG MN_21.JPG MN_22.JPG MN_23.JPG MN_24.JPG MN_25.JPG MN_26.JPG MN_27.JPG MN_28.JPG MN_29.JPG MN_30.JPG MN_31.JPG MN_32.JPG MN_33.JPG MN_34.JPG MN_35.JPG MN_36.JPG