img 7581 5Dnia 28 listopada uczniowie Hetmana obchodzili Andrzejki, podczas których miał miejsce wieczór wróżb i dyskoteka. Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt (męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki). Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie, w odosobnieniu. Później przybrały formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu, zaś współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci. Jak się okazało święto to mimo, iż obchodzone w Polsce od kilku pokoleń nie traci na popularności.

 

Uczestnicy szkolnego wydarzenia mieli okazję sprawdzić co przyniesie im przyszłość korzystając z usług wróżek i wróżbitów, w których role wcielili się uczniowie klasy 1a. Dzięki odpowiednim kartom i specjalnym zaklęciom każdy mógł sprawdzić jaki czeka go los. Kolejną atrakcją tej nocy była dyskoteka, która pokazała jak rewelacyjnie potrafi bawić się młodzież Hetmana.

Doskonała zabawa sprawiła, że dyskoteka na długo pozostanie w naszej pamięci. (MS)

1.jpg 2.jpg 3.jpg DT_01.jpg DT_02.jpg DT_03.jpg DT_04.jpg DT_05.jpg DT_06.jpg DT_07.jpg DT_08.jpg DT_09.jpg DT_10.jpg DT_11.jpg DT_12.jpg DT_13.jpg DT_14.jpg DT_15.jpg DT_16.jpg DT_17.jpg