spektaklW minioną środę (28.11) nasi maturzyści mogli uczestniczyć w przedstawieniu ”Żyd na beczce” w wykonaniu Kieleckiego Teatru Lektur. Marek Tercz, reżyser tego przedstawienia, wcielił się w rolę Marka Edelmana, jednego z przywódców powstania w żydowskim getcie, i podjął rozmowę z dziennikarką Hanną Krall (w tej roli wystąpiła Magdalena Jarek). Była to swoista życiowa spowiedź człowieka, który doświadczył okrucieństw wojny, a dla widzów żywa lekcja historii. W sposób sugestywny autor wszedł w rozmowę z widzami (nawet nie musiał przypominać o nieużywaniu komórek), dzieląc się z nimi tym, czego doświadczył, co miało ogromny wpływ na  jego dalsze życie. Do nas obecnych zaapelował, byśmy nigdy nie dopuścili do totalitaryzmu, nie dali się zniewolić i szanowali ludzką godność… Wydaje się, że po tym spektaklu lektura „Zdążyć przez Panem Bogiem” nie powinna umknąć nikomu.

img_20181128_120231_1024.jpg img_20181128_121400_1024.jpg