studniowkaW sobotni wieczór nasi maturzyści, ich rodziny, przyjaciele oraz grono pedagogiczne na czele z dyrekcją Hetmana, zawitali do Dworu Dwikozy, by na 100 dni przed maturą celebrować ten wyjątkowy bal, jakim jest studniówka. Całe wydarzenie rozpoczęło się od powitania wszystkich, a następnie, na prośbę uczniów, minutą ciszy zebrani goście uczcili pamięć tragicznie zmarłego w ostatnim czasie prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza.

 

Po słynnym zawołaniu „Poloneza czas zacząć!” z ogromnym wzruszeniem i dumą mogliśmy podziwiać naszych uczniów w cudownym polonezie połączonym nietypowo, ale fenomenalnie, z walcem angielskim. Nad choreografią i przygotowaniem naszej młodzieży czuwała jak co roku, p. Dorota Skórska.

Ciepłych słów, gratulacji i zachwytów nie było końca w słowach p. dyrektora Pawła Dobrowolskiego oraz gościa honorowego p. prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka. Głos zabrali również wychowawcy klas p. Renata Dąbrowska, p. Marta Wciseł, p. Grzegorz Serwan i p. Beata Suska. Na koniec wysłuchaliśmy przedstawiciela rodziców i naszych drogich maturzystów. Kwiaty, podziękowania, życzenia to elementy zawsze obecne na tej uroczystości, gdyż dla uczniów, rodziców i nauczycieli jest to bardzo wyjątkowa i podniosła chwila, na uczczenie momentu wkraczania tych młodych ludzi w dorosłość. Bardzo cieszy fakt, że tyle osób może w tym uczestniczyć i ich wspierać.

Niespodzianką dla całej zgromadzonej społeczności był występ naszych utalentowanych uczniów Dominiki Buś i Macieja Nenutila, którzy do piosenki, wykonanej przez Annę Jurek przepięknie zatańczyli walca angielskiego.

Po części oficjalnej przyszedł już czas na elegancką kolację i wspólną zabawę do białego rana. Szaleństwo na parkiecie, radosne uśmiechy na twarzach, wspólne zdjęcia i przyjaciele wokół. Czego chcieć więcej w taką noc? Miejmy nadzieję, że młodzież odespała już sobotni bal i lada moment wysłuchamy ich relacji i wrażeń z tego wydarzenia. (kw)

IMG 20190119 204755 1