bieg na orientacjeW dniu 17 maja 2019 roku odbyła się XX Jubileuszowa edycja Tarnobrzeskiego Biegu Na Orientację. Do biegu zgłosiło się aż 73 zawodników z 7 szkół zlokalizowanych na terenie miasta Tarnobrzega. Organizatorami biegu byli Zespół Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu oraz Uczniowski Klub Sportowy „HETMAN” Tarnobrzeg, działający przy Zespole Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pan Paweł Dobrowolski - Dyrektor Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu. Przed startem wszystkim zawodnikom i ich opiekunom organizatorzy przypomnieli regulamin zawodów. Start nastąpił o godzinie 09.30 z dziedzińca Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa klasy V i VI oraz szkoła podstawowa klasy VII i VIII z gimnazjum. Zawodnicy startowali w odstępach 2-minutowych. Na linii startu każdy zawodnik otrzymał mapę biegu, kartę uczestnika biegu oraz numer startowy. Na trasie wyznaczonych było 4 pkt. kontrolne, na których zawodnicy odpowiadali na 2 pytania z poszczególnych dziedzin: biologia, matematyka, j. polski  i geografia. Za każdą poprawną odpowiedź zawodnik zdobywał 1 pkt. (1 minuta bonifikaty czasowej). Odpowiedzi oceniali sędziowie punktowi (uczniowie III klasy I Społecznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tarnobrzegu). Zgodnie z regulaminem biegu były przyznawane bonifikaty czasowe w kategoriach: Kat I dziewczęta 2 pkt. Kat II dziewczęta 1 pkt.

Bieg przebiegł zgodnie z regulaminem i zakończył się o godz. 12.20. Tuż przed ogłoszeniem oficjalnych wyników dla wszystkich uczestników biegu organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Przez cały dzień, w trakcie trwania zawodów,otwarta została galeria biegów z historią każdej edycji, dla zawodników ufundowano także poczęstunek w postaci zdrowych i soczystych owoców, a w trakcie owej uczty nastąpił występ utalentowanej wokalistki i zarazem uczennicy Hetmana z klasy 2A,Natalii Ciecierskiej. Historię Tarnobrzeskiego Biegu na Orientację oraz jego ideę, przedstawiła wszystkim zgromadzonym mentorka pierwszych edycji,Pani Dorota Skórska - nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu. Tuż po występach nastąpiło ogłoszenie wyników i przedstawienie zwycięzców, rozdanie medali, pucharów, dyplomów oraz wręczenie nagród.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

 

KATEGORIA I SZKOŁA PODSTAWOWA

I MIEJSCE- Klaudia Huk- otrzymała puchar, medal, dyplom oraz sprzęt sportowy.

II MIEJSCE- Kamil Żądło - otrzymał medal, puchar, dyplom oraz sprzęt sportowy

III MIEJSCE- Nikola Chmielarz - otrzymała medal, puchar, dyplom oraz sprzęt sportowy

IV MIEJSCE- Sara Assman- otrzymała dyplom oraz upominek.

V MIEJSCE- Krystian Kozieł- otrzymał dyplom oraz upominek.

 

KATEGORIA II GIMNAZJUM

I MIEJSCE- Krystyna Warzybok - otrzymała puchar, medal, dyplom oraz sprzęt sportowy

II MIEJSCE- Nikola Sowa - otrzymała medal, puchar, dyplom oraz sprzęt sportowy

III MIEJSCE- Klara Szozda - otrzymała medal, puchar, dyplom oraz sprzęt sportowy

IV MIEJSCE- Marcin Piątek- otrzymał dyplomom oraz upominek

V MIEJSCE- Dominik Bach- otrzymał dyplom oraz upominek.

 

Dekoracji oraz wręczenia nagród dokonał Dyrektor Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu.Tuż po dekoracji zgasły wszystkie światła i odpalono race, a ku uciesze wszystkich uczestników i ich opiekunów oraz organizatorów w rytmie Queen - We AreChampions na hol szkolny wprowadzono tort jubileuszowy ufundowany przez Panią Małgorzatę Zasuwę. Zawody oficjalnie zakończono słodkim poczęstunkiem i gorącym zaproszeniem na kolejną XXI edycję biegu.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg MK_01.jpg MK_02.jpg MK_03.jpg MK_04.jpg MK_05.jpg MK_06.jpg MK_07.jpg MK_08.jpg MK_09.jpg MK_10.jpg MK_11.jpg MK_12.jpg MK_13.jpg MK_14.jpg MK_15.jpg MK_16.jpg MK_17.jpg MK_18.jpg MK_19.jpg MK_20.jpg MK_21.jpg MK_22.jpg MK_23.jpg MK_24.jpg MK_25.jpg MK_26.jpg MK_27.jpg MK_28.jpg MK_29.jpg MK_30.jpg MK_31.jpg MK_32.jpg MK_33.jpg MK_34.jpg