ZAkcja czytelniczaespół Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu („Hetman”) włączył się do IV edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. To najpopularniejsza akcja czytelnicza w Polsce, w której nasza szkoła bierze udział co roku. Jej celem jest promocja czytania w prosty, radosny sposób. Akcji towarzyszy próba bicia rekordu liczby osób czytających w jednym momencie. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział 406 825 osób.

 

Tegoroczne bicie rekordu w czytaniu odbędzie się w całej Polsce 7 czerwca (piątek) o godz. 10. Nasi uczniowie i nauczyciele będą czytać przez godzinę na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Oprócz społeczności „Hetmana” pojawią się w tym miejscu zaproszeni goście: seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Tarnobrzegu oraz klasa Ve ze Szkoły Podstawowej nr 10. Wspólne czytanie stanie się więc w międzypokoleniowym spotkaniem. Dodatkowym elementem służącym uświetnieniu tego wydarzenia będzie promocja 7 tomu p.t. „Tu, tam – czytam” ze szkolnej serii wydawniczej Biblioteka HETMANA. Całość numeru poświęcona jest książkom, pożytkom płynącym z czytania. Autorzy to przedstawiciele społeczności szkolnej lub przyjaciele „Hetmana” (seniorzy, rodzice, nauczyciele, młodzież i dzieci) – ogółem ok. 30 osób, które przygotowały wypowiedzi pisemne lub ilustracje. Miłej lektury!(nan)