16Dzień Języka Niemieckiego obchodziliśmy w naszej szkole już po raz drugi. W tym roku tematem przewodnim były sławne osoby z obszaru niemieckojęzycznego (DACHL). Ich krótkie biogramy ze zdjęciami oraz plakaty pojawiły się na ścianach korytarzy, drzwiach sal i sztalugach. Ponadto widoczne były słowa i podstawowe zwroty ułatwiające kontakty z Muttersprachlerami. Obecna była również muzyka niemiecka, którą na przerwach puszczalł Bartosz Prysak. Językowe święto poprowadzili Aleksandra Ciżyńska i Bartosz Bereski a nad całością czuwała Barbara Szewerniak. Na początku uczniowie mogli uczestniczyć w quizie "Czy znasz tę postać?" i wykazać się wiedzą.

Okazało się, że sporo osób wiedziało, kto zasłynął rolą Terminatora, czy też kim była Sissi. Za prawidłowe odpowiedzi nagrodami były słodkości. Następnie ogłoszony został Top 5 muzyki klasycznej. Ranking ten powstał w oparciu o głosy reprezentacji uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Oto on:

  1. Richard Wagner "Walkiria"
  2. Ludwig van Beethoven "Sonata księżycowa"
  3. Johann Sebastian Bach "Toccata i fuga d-moll"
  4. Ludwig van Beethoven "Dla Elizy"
  5. Wolfgang Amadeusz Mozart "Marsz turecki"

Zaraz po wynikach zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie osób, które nie zapomniały o dodaniu do swojego stroju elementu związanego z językiem niemieckim. A potem można już było podelektować się pierniczkami, żelkami, cukierkami czy też czekoladą z Niemiec... Serdeczne podziękowania i gratulacje dla wszystkich osób, które zaangażowały się w organizację tego dnia!

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.JPG 18.JPG 19.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg 26.jpg 27.jpg 28.jpg 29.jpg 30.jpg 31.jpg 32.jpg 33.jpg 34.jpg 35.jpg 36.jpg 37.jpg