16Dzień Języka Niemieckiego obchodziliśmy w naszej szkole już po raz drugi. W tym roku tematem przewodnim były sławne osoby z obszaru niemieckojęzycznego (DACHL). Ich krótkie biogramy ze zdjęciami oraz plakaty pojawiły się na ścianach korytarzy, drzwiach sal i sztalugach. Ponadto widoczne były słowa i podstawowe zwroty ułatwiające kontakty z Muttersprachlerami. Obecna była również muzyka niemiecka, którą na przerwach puszczalł Bartosz Prysak. Językowe święto poprowadzili Aleksandra Ciżyńska i Bartosz Bereski a nad całością czuwała Barbara Szewerniak. Na początku uczniowie mogli uczestniczyć w quizie "Czy znasz tę postać?" i wykazać się wiedzą.

Okazało się, że sporo osób wiedziało, kto zasłynął rolą Terminatora, czy też kim była Sissi. Za prawidłowe odpowiedzi nagrodami były słodkości. Następnie ogłoszony został Top 5 muzyki klasycznej. Ranking ten powstał w oparciu o głosy reprezentacji uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Oto on:

1. Richard Wagner "Walkiria"
  2. Ludwig van Beethoven "Sonata księżycowa"
  3. Johann Sebastian Bach "Toccata i fuga d-moll"
  4. Ludwig van Beethoven "Dla Elizy"
  5. Wolfgang Amadeusz Mozart "Marsz turecki"

Zaraz po wynikach zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie osób, które nie zapomniały o dodaniu do swojego stroju elementu związanego z językiem niemieckim. A potem można już było podelektować się pierniczkami, żelkami, cukierkami czy też czekoladą z Niemiec... Serdeczne podziękowania i gratulacje dla wszystkich osób, które zaangażowały się w organizację tego dnia!