dzien jezykaWiększości z nas luty kojarzy się z przede wszystkim z walentynkami oraz czasem zabaw karnawałowych. Mało kto jednak wie, że to właśnie 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Polskiego. Ten dzień przypomina nam o roli i miejscu mowy ojczystej w życiu każdego Polaka i o tym, że powinniśmy dbać o jej poprawność, uczyć się nowych słów oraz ich znaczeń. To właśnie poprzez język budujemy swoją tożsamość, szukając odpowiedzi na pytanie, kim jesteśmy.

Z okazji Dnia Języka Polskiego, na ścianach szkolnych korytarzy i na holu, pojawiły się plakaty tematyczne przygotowane przez uczniów klas pierwszych, natomiast na długiej przerwie, wszyscy hetmaniacy mieli okazję wypróbować swoje umiejętności językowe. Uczniowie śpiewali polskie piosenki takie jak: „Ucz się polskiego” do tekstu Agnieszki Osieckiej, „Oddech szczura” Mannamu (wzorcowy tekst do ćwiczenia dykcji), „W moim ogródecku” Rokiczanki (język polski to również gwary ludowe) oraz „Pokaż mi język” autorstwa duetu Bisz/Radex. Trzech śmiałków zmierzyło się również z wyrecytowaniem łamańców językowych, co było niełatwym zadaniem. Ten wyjątkowy dzień przyponiał nam, że naprawdę warto uczyć się języka polskiego. Bądźmy z niego dumni i "mówmy do siebie ładnie"! (Ania Bąk, IF)

  01.JPG 02.JPG 03.JPG 04.JPG 05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.JPG 09.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.JPG 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg