zlota szkola calosc 2020

Ranking Zwolnionychhttps://leliwa.pl/tarnobrzeg-hetman-w-rankingu-szkol-zwolnieni-z-teorii/

8 wspanialychPatrycja Sędyka, Emilia Roman, Agata Bogacz, Natalia Ura, Konstancja Bulwa, Jakub Dryś, Grzegorz Rawski i Mikołaj Duda to zwycięzcy tarnobrzeskiej edycji XXVI Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". W ogólnopolskim finale konkursu Tarnobrzeg będzie reprezentował Jakub Dryś.

zwolnieni z teorii„Nakręcamy EKO” to hasło kolejnego projektu społecznego realizowanego w naszej szkole przez czteroosobowy zespół z klasy 2 „c”: Aleksandrę Ciżyńską, Justynę Kosior, Piotra Paradowskiego i Jana Radonia -  w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Praktycznej „Zwolnieni z Teorii”. Wszystkich zapraszamy na finał przygotowanej przez nich akcji. A to już niedługo - 2 marca! Tymczasem warto posłuchać, co organizatorzy mieli do powiedzenia w mediach na temat swojego ekologicznego przedsięwzięcia. Justyna i Piotr byli dziś gośćmi Radia LELIWA:

Oto artykuł jaki ukazał się na łamach Tygodnika Nadwiślańskiego:


Na początku stycznia "Perspektywy" opublikowały coroczny ogólnopolski ranking szkół średnich. Tradycyjnie już bardzo wysokie miejsce zajęło w nim I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu, które sklasyfikowano na 54. miejscu w kraju.

ranking tn 1575

WOŚP 2020Już 12 stycznia 2020 roku po raz dwudziesty ósmy zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tarnobrzeski sztab intensywnie przygotowuje się do tego wydarzenia. Poniżej przedstawiamy materiał emitowany w lokalnej stacji radiowej. Jednym z uczestników rozmowy jest uczeń klasy IbAdam Stasiak, przedstawiciel sztabu WOŚP, współodpowiedzialny za pracę wolontariuszy.

EkoRajd LeliwaEkoRajd w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Praktycznej Zwolnieni z Teorii organizuje młodzież z tarnobrzeskiego „Hetmana”. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy piątek, o godzinie 13.00,  na terenie parku dzikowskiego. 

Weronika Rębacz opisała inicjatywę na antenie Radia Leliwa.

 

Tygodnik Nadwiślański logo

Tygodnik Nadwiślański

Narodowe Czytanie 2019Tradycyjnie już - od ośmiu lat, na początku września - Para Prezydencka otacza honorowym patronatem akcję Narodowego Czytania. W tym roku wybranych zostało na to święto czytania osiem nowel. W Tarnobrzegu uroczystości zorganizowała m. in. Miejska Biblioteka im. dr. Michała Marczaka i odbywały się one w budynku Filii nr 1 na Serbinowie. W sobotę, 7 września, uczniowie „Hetmana” ze swoim opiekunem (p. Renatą Dąbrowską) współtworzyli oprawę tego wydarzenia.

 

Diana CiecierskaW dzisiejszym wydaniu porannego programu „Pytanie na śniadanie” (TVP2), Diana Ciecierska, nasza absolwenta, a szerszej publiczności znana jako półfinalistka ostatniej edycji programu „The Voice of Poland”, zaprezentowała swój debiutancki singiel pt. „Żyj z tym sam”. Wcześniej singiel można było usłyszeć w znanych polskich rozgłośniach radiowych tj. RMF FM czy Radio WAWA. Warto wspomnieć, że Diana swoim występem uświetni Finał Europejskiej Ligii Mistrzyń, który odbędzie się 3 maja na hali MOSiR! Serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania! A dla tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć Hetmaniaczki w PNŚ zapraszamy na powtórkę :)

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/42407202/scena-pns-diana-ciecierska

asia ciach tomekOrganizator Turnieju Gier Strategicznych, Tomasz Ciach, mówił na temat tego wydarzenia na antenie Radia LELIWA: 

http://leliwa.pl/tarnobrzeg-turniej-gier-strategicznych/

skanper 1024

logoZachęcamy do zapoznania się z artykułem "Tarnobrzeskie szkoły wśród najlepszych w kraju" w najnowszym wydaniu miesięcznika "Tarnobrzeg Tu Żyjemy"

https://tarnobrzegtuzyjemy.pl/tarnobrzeskie-szkoly-wsrod-najlepszych-w-kraju/?fbclid=IwAR0PCQpnigC-3OLRwmI46DpF1vICgKC499EylX3m-N9WXBuMNoiHjtjF2f8

 

003Ukazał się kolejny, szósty już tom serii wydawniczej „Biblioteka Hetmana”, tworzonej przez uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Społecznych numer 1 imienia Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Autorem publikacji  pod tytułem „Chimica varia”, z zadaniami  z chemii, wierszami i esejem jest Sebastian Wojtysiak. Tomik zilustrowała Aleksandra Wołek. Czytaj dalej na leliwa.pl: tutaj i tutaj.

DianaW ostatnim odcinku programu Diana udowodniła, że ma rock'n'rollową duszę! Nasza absolwentka w ćwierćfinale, który odbył się w sobotę, 17 listopada, po raz kolejny pokonała innych uczestników wykonując na żywo energetyczny przebój zespołu AC/DC You shook me all night long. O tytuł najlepszego głosu w Polsce rywalizowało w sumie szesnastu solistów pod wodzą Patrycji Markowskiej, Piotra Cugowskiego, Michała Szpaka oraz Grzegorza Hyżego. Diana awansowała decyzją trenera, który od samego początku bardzo jej kibicuje podkreślając jednocześnie  rockowe zacięcie i temperament wokalistki. Półfinał "The Voice of Poland" już w sobotę, 24 listopada! Diana, Hetman jest z Tobą! Serdecznie Ci gratulujemy, trzymamy kciuki za FINAŁ i...WYSYŁAMY SMSY!!!

YouTube: Diana Ciecierska - "The Voice of Poland" - "You shook me all night long" - Live 1

AmbasadaNiem2018popW piątek, 26 października 2018 roku o godz. 19.00, w Ambasadzie Niemiec w Warszawie rozpoczął się wieczór dyskusyjny połączony z projekcją filmu „Hrabia Harry Kessler i Józef Piłsudski – marszałek i kosmopolita” – oraz wystawą poświęconą życiu i dziełu hrabiego Harry’ego Kesslera. Do grona zaproszonych gości należała m.in. czteroosobowa reprezentacja Zarządu Głównego PSNJN (Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Niemieckiego), a wśród nich p. Barbara Szewerniak, nauczycielka języka niemieckiego w „Hetmanie”.

Diana 2018      Nasza absolwentka, Diana Ciecierska, która uświetniała swym głosem wiele szkolnych uroczystości, ponadto przepięknie zaśpiewała szkolny hymn, stanęła na scenie THE VOICE OF POLAND i zmierzyła się z najlepszymi głosami z całej Polski.
     Zapraszamy przed telewizory już w najbliższą sobotę,
06.10.2018 r., o godz. 20:05 na TVP 2. Więcej informacji o występie Diany umieścimy w późniejszym czasie.

Radio Leliwa o Rankingu "Perspektyw" 2018 :

http://www.leliwa.pl/news/show/tarnobrzeg__ranking_perspektywy_2018

 

Top 20 najlepszych liceów w regionie - "Gazeta Wyborcza":

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,22877443,top-20-liceow-w-regionie-gdzie-ucza-najlepiej.html

Tarnobrzeski HETMAnN na wagę złota - rta24. eu:

http://rta24.eu/ranking-szkol-2018-tarnobrzeski-hetman-na-wage-zlota/