Honorowi dawcy krwiWe wtorek, 11 grudnia, trzynastu naszych uczniów z najstarszego rocznika wyruszyło pod opieką pani Barbary Szewerniak do Przychodni Specjalistycznej, aby oddać krew. Niestety, nie każdy mógł przekazać swój cenny dar, gdyż należy spełniać szereg restrykcyjnych wymagań, takich jak odpowiednia waga czy prawidłowe ciśnienie tętnicze, aby móc zostać krwiodawcą. Ponadto podróże zagraniczne w zagrożone rejony również mogą przyczynić się do dyskwalifikacji. Wszyscy jednak stanęli na wysokości zadania - cała trzynastka pokonała lęk przed nakłuciem igłą i wywołanym przez to bólem. Aż ośmiu śmiałków miało możliwość wypełnić swoją misję, dzięki czemu 3.6 litra krwi trafiło do RCKiK! Mamy nadzieję, że oddawanie krwi wejdzie nam w krew i stanie się cotrzymiesięcznym zwyczajem w naszej szkole. (Ewelina Barszcz, 3b)

Udział mogą wziąć tylko osoby pełnoletnie, posiadające dowód osobisty, bądź paszport.

Przed oddaniem krwi należy zjeść lekkostrawny niskotłuszczowy posiłek.

Ważne informacje na: rckk.rzeszow.pl