Stormy oceanWystawa Dawida Tepera, ucznia klasy 2a, pt. „Portrety” była zaplanowana na początek kwietnia, jednak siłą rzeczy jego fotografie nie mogły zawisnąć teraz w szkole, w naszej korytarzowej galerii, obok sali 22. Wystawa więc, tak jak nasze lekcje, musiała przenieść się do internetu. Poza czasem poświęconym szkole i nauce, Dawid gra na gitarze, w wolnych chwilach jeździ na longboardzie, interesuje się filmem, ale to fotografia jest jedną z najważniejszych jego pasji. Jak sam mówi, inspiracje czerpie z filmów oraz prac innych fotografów, co pozwala mu w sposób niejako syntetyczny na tworzenie unikalnych projektów.

lukasz02W galerii kółka fotograficznego można obecnie zobaczyć zdjęcia autorstwa Łukasza Rybaka z 3D. Oto co on sam pisze o swojej przygodzie z fotografią....

„W dobie nowoczesnych aparatów cyfrowych, ciężko wyobrazić sobie, że zrobienie zdjęcia może wymagać jakiegokolwiek wysiłku. Wystarczy wyciągnąć telefon i pstryk! Oto i ona – piękna fotka z wakacji, na dodatek w wysokiej rozdzielczości. Rzecz jasna, nie zawsze tak to wyglądało. Wszystko zaczęło się od fotografii analogowej, tzw. filmowej. Zanim matryce cyfrowe przejęły świat fotografii, każdy robił zdjęcia z użyciem kawałka plastiku pokrytego cieniutką warstwą halogenków srebra.

Telewizja szkolna, HetManiak Tv, zaprasza na wywiad z opiekunem Szkolnego Koła Fotograficznego p. Adamem Kunyszem oraz z uczestnikami zajęć: Dawidem Teperem i Julią Krzeszowską. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztatach, które odbywają się cyklicznie, we wtorki, w godz. 15:20-16:05. Hetmańskie Koło Fotograficzne działa bardzo prężnie, a jego uczestnicy mają na swoim koncie wystawy (Dawid Teper, Piotr Chmielowiec), ciekawe projekty tj. reportaże z cyklu fotografii ulicznej "street photography", portrety czy plenery krajobrazowe o różnych porach roku. Młodzież bierze również udział w lekcjach pokazowych i w targach fotograficznych. (Rozmowę przeprowadził Jakub Dryś).

 

2Hetmańskie kółko fotograficzne zaprasza na listopadową wystawę, na której swoje fotografie prezentuje Piotr Chmielowiec (klasa 3d). Są to fotografie m.in. z gatunku „street photography”, fotografii ulicznej, jak zwykło się nazywać pewien specyficzny typ reportażu, który tak naprawdę reportażem nie jest, gdyż nie koncentruje się na całości jakiegoś konkretnego wydarzenia, ale na migawkach wyjętych z dynamiki codziennego życia.

14Tegoroczna piękna złota polska jesień była idealna dla każdego entuzjasty fotografii, aby wyjść w plener i strać się uchwycić kolory i barwy tej pory roku, a także wykorzystać tzw. "golden hour", czyli czas około godziny przed zachodem słońca, kiedy to światło słoneczne jest idealne do robienia portretów. W trakcie jednej takiej wycieczki w plener uczestnikom kółka fotograficznego towarzyszyła Natalia Ciecierska, która zgodziła się być modelką.