wystawa Dawid TeperZapraszamy na ostatnią w tym roku mini-wystawę prac kółka fotograficznego w sali 22, tym razem przygotowaną przez Dawida Tepera, ucznia klasy 1a. Wybrane prace są serią portretów wykonanych głównie w technice czarno-białej. Fotografia czarno-biała charakteryzuje się tym, iż na pierwszy plan wysuwa emocje fotografowanych postaci i poprzez swoją kontrastowość ułatwia interpretację samego zdjęcia.

3W sobotę 25 maja reprezentacja kółka fotograficznego wzięła udział w targach fotograficznych w Łodzi, corocznej imprezie, w trakcie której wystawcy mają okazję zaprezentować nowości ze świata fotograficznego oraz filmowego. W trakcie trzech dni targów ma miejsce wiele prezentacji sprzętu fotograficznego, warsztatów dla uczestników, a każdy z zainteresowanych odwiedzających może wziąć udział w sprawdzeniu sprzętu, zobaczyć pokazowe lekcje i wystawy przygotowane przez takich mistrzów fotografii jak Piotr Werner, Tomasz Tomaszewski, Marek Arcimowicz czy Jakub Kaźmierczyk.

4Przed uroczystością zakończenia klas trzecich liceum miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie, otóż abiturienci zostali poproszeni, aby zjawić się w szkole odpowiednio wcześniej, w celu zrobienia im zdjęć portretowych do klasowego, a zarazem rocznikowego tablo 2016-2019. W tym celu p. Adam Kunysz razem z Dawidem Teperem z klasy 1A w ramach działań kołka fotograficznego zaaranżowali część holu szkoły jako mini studio fotograficzne, aby w komfortowych warunkach każdy z maturzystów mógł zapozować do portretu. Po wykonaniu kilku (czasami kilkunastu) fotografii każdy z pozujących mógł wybrać zdjęcie, które pojawi się na pamiątkowym grupowym portrecie.

wystawa PiotrkaZapraszamy na kolejną odsłonę wystawy kółka fotograficznego do sali 22. Tym razem swoje prace prezentuje Piotr Chmielowiec z 2D. Piotrek mówi, że odkąd pamięta, aparaty fotograficzne zawsze były w jego domu i jako mały chłopiec często się nimi bawił. Z czasem zabawa rozwinęła się w pasję, którą stara się ciągle pogłębiać. Piotr najbardziej interesuje się fotografią produktową, czyli fotografią w założeniu robioną do celów komercyjnych, ale lubi również wiele innych dziedzin fotografii, jak na przykład portret czy krajobraz. Dla niego, w robieniu zdjęć, najważniejszym aspektem jest zawsze znalezienie odpowiedniego światła, które najlepiej ukaże główny temat obrazu. Dla Piotrka równie istotny jest kolor, pozwalający na stworzenie unikatowego charakteru fotografii. Zapraszamy!

x 22Jeszcze tylko kilka dni, w sali 22, można obejrzeć mini wystawę fotografii w temacie kompozycja. Robienie udanych zdjęć to coś o wiele więcej niż wybranie tematu, wycelowanie obiektywu, wybranie odpowiedniego czasu naświetlania, otwarcia przesłony, czułości ISO i naciśnięcie spustu migawki. Dobre zdjęcia powstają w naszej głowie nawet jeszcze zanim weźmiemy aparat do ręki, a zasady kompozycji są szczególnie ważne przy rozmieszczeniu w kadrze ważnych elementów naszego tematu.