2Hetmańskie kółko fotograficzne zaprasza na listopadową wystawę, na której swoje fotografie prezentuje Piotr Chmielowiec (klasa 3d). Są to fotografie m.in. z gatunku „street photography”, fotografii ulicznej, jak zwykło się nazywać pewien specyficzny typ reportażu, który tak naprawdę reportażem nie jest, gdyż nie koncentruje się na całości jakiegoś konkretnego wydarzenia, ale na migawkach wyjętych z dynamiki codziennego życia.

14Tegoroczna piękna złota polska jesień była idealna dla każdego entuzjasty fotografii, aby wyjść w plener i strać się uchwycić kolory i barwy tej pory roku, a także wykorzystać tzw. "golden hour", czyli czas około godziny przed zachodem słońca, kiedy to światło słoneczne jest idealne do robienia portretów. W trakcie jednej takiej wycieczki w plener uczestnikom kółka fotograficznego towarzyszyła Natalia Ciecierska, która zgodziła się być modelką.

baltic seascapes 1Hetmańskie kółko fotograficzne zaprasza do obejrzenia kolejnej wystawy(w tym roku szkolnym galeria kółka znajduje się na korytarzu obok sali 22) tym razem poświęconej polskim nadmorskim krajobrazom. Środkowa część polskiego wybrzeża na wschód od Słowińskiego Parku Narodowego to wciąż teren relatywnie mało skomercjalizowany, pełen szerokich plaż, gdzie dosyć łatwo można zostawić za sobą turystów i plażowiczów i znaleźć się sam na sam z naturą. Polskie plaże nie bez przyczyny są zaliczane do grona najładniejszych plaż w Europie, dzięki temu, że są stosunkowo szerokie, z malowniczymi krajobrazami wydm oraz lasów często odgradzających pas nadbrzeża odgwarnych (szczególnie w sezonie letnim) nadmorskich miejscowości.

wystawa Dawid TeperZapraszamy na ostatnią w tym roku mini-wystawę prac kółka fotograficznego w sali 22, tym razem przygotowaną przez Dawida Tepera, ucznia klasy 1a. Wybrane prace są serią portretów wykonanych głównie w technice czarno-białej. Fotografia czarno-biała charakteryzuje się tym, iż na pierwszy plan wysuwa emocje fotografowanych postaci i poprzez swoją kontrastowość ułatwia interpretację samego zdjęcia.

3W sobotę 25 maja reprezentacja kółka fotograficznego wzięła udział w targach fotograficznych w Łodzi, corocznej imprezie, w trakcie której wystawcy mają okazję zaprezentować nowości ze świata fotograficznego oraz filmowego. W trakcie trzech dni targów ma miejsce wiele prezentacji sprzętu fotograficznego, warsztatów dla uczestników, a każdy z zainteresowanych odwiedzających może wziąć udział w sprawdzeniu sprzętu, zobaczyć pokazowe lekcje i wystawy przygotowane przez takich mistrzów fotografii jak Piotr Werner, Tomasz Tomaszewski, Marek Arcimowicz czy Jakub Kaźmierczyk.