wystawa PiotrkaZapraszamy na kolejną odsłonę wystawy kółka fotograficznego do sali 22. Tym razem swoje prace prezentuje Piotr Chmielowiec z 2D. Piotrek mówi, że odkąd pamięta, aparaty fotograficzne zawsze były w jego domu i jako mały chłopiec często się nimi bawił. Z czasem zabawa rozwinęła się w pasję, którą stara się ciągle pogłębiać. Piotr najbardziej interesuje się fotografią produktową, czyli fotografią w założeniu robioną do celów komercyjnych, ale lubi również wiele innych dziedzin fotografii, jak na przykład portret czy krajobraz. Dla niego, w robieniu zdjęć, najważniejszym aspektem jest zawsze znalezienie odpowiedniego światła, które najlepiej ukaże główny temat obrazu. Dla Piotrka równie istotny jest kolor, pozwalający na stworzenie unikatowego charakteru fotografii. Zapraszamy!

x 22Jeszcze tylko kilka dni, w sali 22, można obejrzeć mini wystawę fotografii w temacie kompozycja. Robienie udanych zdjęć to coś o wiele więcej niż wybranie tematu, wycelowanie obiektywu, wybranie odpowiedniego czasu naświetlania, otwarcia przesłony, czułości ISO i naciśnięcie spustu migawki. Dobre zdjęcia powstają w naszej głowie nawet jeszcze zanim weźmiemy aparat do ręki, a zasady kompozycji są szczególnie ważne przy rozmieszczeniu w kadrze ważnych elementów naszego tematu.

Konrad KowalWe wtorek, 12 marca, w hetmańskim kółku fotograficznym gościliśmy pana Konrada Kowala, anglistę a zarazem świetnego fotografa, który przyjął zaproszenie, aby opowiedzieć nam o swoich doświadczeniach z fotografią, narzędziach, jakich używa i swoich inspiracjach w tej sztuce.

11W sobotę 9 lutego hetmańskie kółko fotograficzne wzięło udział w gościnnej reporterskiej sesji fotograficznej na zaproszenie Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu aby uwiecznić przebieg ich balu, a w szczególnoścki klasy 3A, której wychowawczynią jest Pani Barbara Wachałowicz, z okazji zbliżającego się nieuchronnie końca nauki w gimnazjum.

k fot plenerKorzystając z wyjątkowo łagodnej jesieni, „hetmańska” grupa fotograficzna postanowiła wykorzystać ten moment i udać się na krótką wycieczkę w plener. Zadaniem grupy było wykorzystanie ostatnich słonecznych promieni w czasie, tzw. „golden hour”, czyli ostatniej godziny przed zachodem slońca, podczas której światło jest zawsze miękkie, częściowo rozproszone i idealnie nadaje się do np. portretów.