x 22Jeszcze tylko kilka dni, w sali 22, można obejrzeć mini wystawę fotografii w temacie kompozycja. Robienie udanych zdjęć to coś o wiele więcej niż wybranie tematu, wycelowanie obiektywu, wybranie odpowiedniego czasu naświetlania, otwarcia przesłony, czułości ISO i naciśnięcie spustu migawki. Dobre zdjęcia powstają w naszej głowie nawet jeszcze zanim weźmiemy aparat do ręki, a zasady kompozycji są szczególnie ważne przy rozmieszczeniu w kadrze ważnych elementów naszego tematu.

Hetmańskie kółko fotograficzne miało za zadanie wykonać zdjęcia ilustrujące zasady kompozycji kadru fotograficznego (np. zasada trójpodziału, mocnych punktów, linii, złotej spirali, itp.), a wszystko to po to, aby umiejętnie wpisać swoje zdjęcia w kanony sztuki fotograficznej. Warto zobaczyć, czy fotograficznym adeptom Hetmana udało się sprostać tym zasadom? A może udało im się je złamać? To nawet lepiej, gdyż umiejętne i twórcze interpretowanie zasad jest równie ważne, co ich opanowanie! Natomiast już wkrótce kolejna odsłona pracy hetmańskich fotografów – tym razem będzie to mini wystawa indywidualna. Zapraszamy!