4Przed uroczystością zakończenia klas trzecich liceum miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie, otóż abiturienci zostali poproszeni, aby zjawić się w szkole odpowiednio wcześniej, w celu zrobienia im zdjęć portretowych do klasowego, a zarazem rocznikowego tablo 2016-2019. W tym celu p. Adam Kunysz razem z Dawidem Teperem z klasy 1A w ramach działań kołka fotograficznego zaaranżowali część holu szkoły jako mini studio fotograficzne, aby w komfortowych warunkach każdy z maturzystów mógł zapozować do portretu. Po wykonaniu kilku (czasami kilkunastu) fotografii każdy z pozujących mógł wybrać zdjęcie, które pojawi się na pamiątkowym grupowym portrecie.

Człowiek zawsze był i wciąż jest jednym z podstawowych tematów fotograficznych, a zarazem jest tematem niezwykle złożonym z uwagi na to, iż każdy człowiek, każda twarz, ma inne cechy fizyczne oraz przeżywa różne emocje. Zadanie fotografa portrecisty jest podwójnie trudne, gdyż z jednej strony musi starać się obiektywnie oddać wygląd danej osoby, a z drugiej strony postarać się ukazać tę osobę w jak najbardziej korzystnym świetle (zarówno od strony technicznej, jak i figuratywnej), a wszystko to w tym projekcie musiało się zmieścić w krótkim czasie kilku minut, w którym trzeba również nawiązać interakcję z modelem/modelką i dać im wskazówki jak najlepiej ustawić się przed obiektywem. Przy okazji każdy z maturzystów mógł doświadczyć, że pozowanie to często ciężka praca, w której trzeba włożyć sporo wysiłku, aby jak najlepiej kontrolować swoją mimikę i postawę. A kolejny etap to drobny retusz zdjęć i przełożenie ich na projekt tablo.

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG