baltic seascapes 1Hetmańskie kółko fotograficzne zaprasza do obejrzenia kolejnej wystawy(w tym roku szkolnym galeria kółka znajduje się na korytarzu obok sali 22) tym razem poświęconej polskim nadmorskim krajobrazom. Środkowa część polskiego wybrzeża na wschód od Słowińskiego Parku Narodowego to wciąż teren relatywnie mało skomercjalizowany, pełen szerokich plaż, gdzie dosyć łatwo można zostawić za sobą turystów i plażowiczów i znaleźć się sam na sam z naturą. Polskie plaże nie bez przyczyny są zaliczane do grona najładniejszych plaż w Europie, dzięki temu, że są stosunkowo szerokie, z malowniczymi krajobrazami wydm oraz lasów często odgradzających pas nadbrzeża odgwarnych (szczególnie w sezonie letnim) nadmorskich miejscowości.

Łeba, Ustka, Białogóra, Dębki to miejscowości,gdzie możemy cieszyć się urokami plażowania a zarazem korzystać z dobroczynnego dla zdrowia klimatu Morza Bałtyckiego, które w odróżnieniu od mórz południowych, zawiera duże ilości jodu i pozytywnie wpływa na nasz układ immunologiczny. Pobyt nad polskim morzem to również zawsze okazja dla fotografa, aby uwiecznić piękno naszego wybrzeża.

baltic seascapes 2Fotografie zaprezentowane na wystawie są autorstwa opiekuna hetmańskiego kółka fotograficznego, Pana Adam Kunysza. Możemy na nich zobaczyć nadmorskie krajobrazyw pobliżu Łeby, Białogóry i Babich Dołów. Zostały wykonane z użyciem filtrów fotograficznych: pełnych i gradacyjnych. Filtry tego typu pozwalają zmniejszyć ilość światła, które dociera do matrycy aparatu, a dzięki temu wydłużyć czas naświetlania poszczególnych zdjęć. Z kolei dłuższy czas naświetlania pozwala na uzyskanie efektu rozmycia i wygładzenia szczegółów. Kontrast, który dobrze pracuje w takich kompozycjach to zestawienie elementów wyostrzonych i nieruchomych, z elementami w ruchu, rozmytymi przez dłuższy czas naświetlania. Sam czas naświetlania na prezentowanych zdjęciach wynosił od 2 sekund do 30 sekund. Korzystając z okazji, zapraszamy wszystkich miłośników fotografii na zajęcia kółka fotograficznego we wtorki w godz. 15.20-16.05.