modelarniaKlub sportowy UKS Hetman - sekcja modelarstwa i gier strategicznych - rozpoczął w minionym tygodniu cykl spotkań promujących system ,,Wrzesień 1939’’ w szkołach podstawowych regionu. W każdy czwartek, aż do świąt Bożego Narodzenia, odwiedzimy blisko 1000 uczniów, dzieląc się wiedzą i zachęcając do uczestnictwa w zajęciach w naszym klubie. O korzyściach płynących z naszej pasji pisaliśmy już wielokrotnie. Kreatywność, korelacja międzyprzedmiotowa, rozwijanie zdolności manualnych, terapia zajęciowa, lekcja patriotyzmu, wreszcie świetna zabawa na wysokim poziomie, to nasze atuty.

M2W minioną sobotę i niedzielę w komnatach Zamku Królewskiego w Sandomierzu odbyły się Mistrzostwa Polski Mikromodeli klasy C Naviga. Już trzeci raz impreza tej rangi zorganizowana została w nadwiślańskim grodzie. A jak podkreśla organizator, p. Tomasz Ciach – nie jest łatwo uzyskać prawo do organizowania spektakularnego wydarzenia na szczeblu krajowym. Licznie przybyli amatorzy modelarstwa oraz zainteresowani imprezą zwiedzający mogli zobaczyć ok. 350 modeli, wśród nich w konkursowe szranki stanęło 30 najlepszych prac.

pobraneJuż w przyszły tygodniu, 25 października, odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu konferencja p.t. „Edukacja regionalna podstawą kształtowania postaw obywatelskich i patriotycznych”. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego i Podkarpacki Kurator Oświaty. Z dużą satysfakcją odnotowujemy fakt, że to wydarzenie naukowe współtworzyć będą również nauczyciele i uczniowie „Hetmana”. Wśród prelegentów znalazł się bowiem pan Tomasz Ciach, który wystąpi z wykładem „Młody człowiek a patriotyzm na podstawie gry strategicznej „Wrzesień 1939” – nowe narzędzie dydaktyczne”. Zaś atrakcją konferencji niewątpliwie będzie pokaz gry strategicznej dotyczącej kampanii wrześniowej, której elementy wykonali nasi szkolni modelarze. (rd)

23Grupa uczniów należąca do UKS Hetman wypoczywa na obozie warmingowo-historyczym w Juracie. Obóz został zorganizowany we współpracy z Pracownią Mikromodeli i Gier Strategicznych "Strateg" z Domu Kultury Śródmieście w Warszawie. Obóz poświęcony jest grom historycznym, modelarstwu i historii wojskowości, a w szczególności wojskości Półwyspu Helskiego.

 

65055386 330843351144023 2477428979913457664 n 122 czerwca 2019 roku odbyła się w HETMANIE III edycja Ogólnopolskiej Ligi Historycznej Gry Bitewnej ,,Wrzesień 1939’’. W dwu kategoriach juniorów(do 16 lat) i seniorów uczestniczyło w niej 32 graczy w tym nasi uczniowie i członkowie UKS Hetman. Zmagania były emocjonujące i stały na najwyższym poziomie sportowym. Niekwestionowanym sukcesem tej edycji dla UKS HETMAN było II miejsce Franciszka Ciacha (SP 10 w Tarnobrzegu) w kategorii juniorów i V Jędrzeja Tłustego (I SLO W Tarnobrzegu) w seniorach. Dodajmy, że Franciszek (9 lat) jest najmłodszym graczem a jak widać radzi sobie doskonale. Tarnobrzeg zapadł w pamięci wszystkich uczestników bardzo pozytywnie . Dzięki pomocy Pana Dyrektora Pawła Dobrowolskiego i Urzędu Miasta Tarnobrzega zawody odbyły się w klimatyzowanych salach I Społecznego Liceum, co w tych warunkach pogodowych było wielką ulgą dla wszystkich. Na koniec była pizza i cenne nagrody.