54521321 2234000386918399 4895421926052200448 n 3To był wspaniały turniej. Pierwszy z cyklu Ligi - Wrzesień1939. W minioną sobotę mieliśmy zaszczyt reprezentować szkołę w pierwszej ogólnopolskiej Edycji Ligi Gry Bitewnej Wrzesień 1939 , która odbyła się w Pracowni Gier Strategicznych w Warszawie. 32 zawodników rywalizowało w grupie seniorów i juniorów. Szkolny Klub Sportowy Hetman wystawił 5 seniorów (Jakuba Kościelniaka, Jędrzeja Tłustego, Igora Nowińskiego, Jakuba Snopkowskiego, instruktora Tomasza Ciacha) i 3 juniorów (Michała Lipczyńskiego, Kamila Śliwińskiego i Franciszka Ciacha).

AK 08Z przyjemnością zawiadamiamy, że kolejny etap wdrażania naszego hetmańskiego projektu ,,Wrzesień 1939’’ jest już za nami. Tym razem UKS Hetman zorganizował dwa turnieje. Pierwszy 2 grudnia w Porcie Kultury w Sandomierzu, drugi 8 grudnia podczas pierwszej wystawy modelarskiej w Tarnobrzegu. Z szeroką fotorelacją z tych imprez zapoznacie się poniżej.

AK 03W dniach 28-30 września na zamku królewskim w Sandomierzu odbyły się Mistrzostwa Polski Mikromodeli Klas C NAVIGA. Nie zabrakło na nich hetmańskiego akcentuorganizatorem i głównym prowadzącym imprezy był pan Tomasz Ciach, nauczyciel historii w naszej szkole a przede wszystkim wielokrotny medalista mistrzostw świata, Polski i Europy w modelarstwie okrętowym. Z roku na rok wydarzenie zyskuje coraz większą popularność, gdyż wzbogacane jest o wystawę nowych modeli twórców z całej Europy.

Mistrzostwa Polski Mikromodeli 1Pod koniec września w Sandomierzu odbyły się Mistrzostwa Polski Mikromodeli klas C ,,Naviga". Uczniowie z naszego Hetmana brali czynny udział w tym świecie modelarstwa.Dziś zamieszczamy początek ralacji z ogólnopolskiego miesięcznika ,,Modelarz", która przybliży wam tematykę i może skłoni do pracy w szkolnej modelarni.


Zajęcia w każdy poniedziałek 15-17.

Zapraszamy.

Mistrzostwa Polski MikromodeliZakończone w niedzielę, 1 października,  Mistrzostwa Polski Mikromodeli klas C Naviga, które rozegrano na Zamku Królewskim w Sandomierzu, okazały się wyjątkowo udane dla hetmańskiego modelarza, nauczyciela historii i wychowania fizycznego, pana Tomasza Ciacha. Do swojego - i tak już wyjątkowo bogatego - zbioru mistrzowskich medali może dołączyć dwa nowe trofea: srebro za model „CUTTY SARK”  oraz  Grand Prix Wydawnictwa JSC za najlepszy model zbudowany do linii wodnej („HMS Penelope”).  Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych świetnych wyników na imprezie najwyższej rangi - Mistrzostwach Świata, które mają się odbyć w Sandomierzu już za rok!