AK 03W dniach 28-30 września na zamku królewskim w Sandomierzu odbyły się Mistrzostwa Polski Mikromodeli Klas C NAVIGA. Nie zabrakło na nich hetmańskiego akcentuorganizatorem i głównym prowadzącym imprezy był pan Tomasz Ciach, nauczyciel historii w naszej szkole a przede wszystkim wielokrotny medalista mistrzostw świata, Polski i Europy w modelarstwie okrętowym. Z roku na rok wydarzenie zyskuje coraz większą popularność, gdyż wzbogacane jest o wystawę nowych modeli twórców z całej Europy.

Na tegorocznych mistrzostwach można było zobaczyć ponad 300 obiektów z okresu I i II wojny światowej m. in. transatlantyki, pancerniki a także żaglowce z różnych epok. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się okręty wojenne i możliwość obejrzenia eksponatów przez okulary 3D. Na zawodach prezentowana była także imponująca gra strategiczna, czyli makieta z czołgami i zabudowaniami. W tegorocznych mistrzostwach pan Tomasz Ciach zdobył złoty i srebrny medal, czym kolejny raz z rzędu obronił tytuł Mistrza Polski. Na sandomierskim zamku nie zabrakło naszych uczniów - Natalia Ciecierska, utytułowana wokalistka Hetmana, wystapiła z repertuarem znanych szant :)

W naszej szkole bardzo prężnie działa kółko modelarskie i koło gier strategicznych. Podczas zajęć można poszerzać swoją wiedzę na temat historii tworzonego dzieła, a także rozwijać umiejętności składania modeli. Zapraszamy młodzież z Hetmana i z Tarnobrzega do udziału w zajęciach. (Tomasz Winiarski, klasa IIIBg)

AK_01.JPG AK_02.JPG AK_03.JPG AK_04.JPG AK_05.JPG AK_06.JPG AK_07.JPG AK_08.JPG AK_09.JPG AK_10.JPG AK_11.JPG AK_12.JPG AK_13.JPG AK_14.JPG z01.jpg z02.jpg z03.jpg z04.jpg z05.jpg z06.jpg z07.jpg z08.jpg z09.jpg z10.jpg z11.jpg z12.jpg z13.jpg z14.jpg z15.jpg z16.jpg z17.jpg z18.jpg z19.jpg z20.jpg