M2W minioną sobotę i niedzielę w komnatach Zamku Królewskiego w Sandomierzu odbyły się Mistrzostwa Polski Mikromodeli klasy C Naviga. Już trzeci raz impreza tej rangi zorganizowana została w nadwiślańskim grodzie. A jak podkreśla organizator, p. Tomasz Ciach – nie jest łatwo uzyskać prawo do organizowania spektakularnego wydarzenia na szczeblu krajowym. Licznie przybyli amatorzy modelarstwa oraz zainteresowani imprezą zwiedzający mogli zobaczyć ok. 350 modeli, wśród nich w konkursowe szranki stanęło 30 najlepszych prac.

 

Wielką atrakcją dla publiczności w sobotę stały się rozgrywki w ramach już IX edycji Turnieju Gier Historycznych. Tu zaprezentowana została gra „Wrzesień ‘39”, dzieło naszych szkolnych modelarzy: pana Tomasza Ciacha, Jakuba Snopkowskiego, Jędrzeja Tłustego, Jakuba Bednarskiego z II d oraz Maksymiliana Szerowody i Jana Szwagierczaka z I g. Warto nadmienić, że w tym turnieju pan Tomasz Ciach pokonał, do tej pory niezwyciężonego, ogólnopolskiego lidera rozgrywek strategicznych, zawodnika z Ostrołęki! Natomiast Jakub Snopkowski po wygranych w dobrym stylu, dwóch pojedynkach uplasował się na znakomitym piątym miejscu. Obu gratulujemy sukcesów i jesteśmy przekonani, że o naszych modelarzach jeszcze usłyszymy.

Zwieńczeniem mistrzostw było niedzielne rozdanie medali i pucharów oraz występ artystyczny, m.in. Natalii Ciecierskiej.(rd)