ktsPandemia zmieniła życie każdego z nas. Pokrzyżowała również plany sportowcom. Widać to najlepiej, gdy prześledzimy losy zaprzyjaźnionej drużyny KTS. Wszyscy bardzo liczyliśmy na kolejne spektakularne mecze zespołu w Lidze Mistrzyń, tymczasem rozgrywki zostały zawieszone w najciekawszym momencie. Nawet zdobycie przez tarnobrzeski team po raz 29 tytułu Drużynowego Mistrzostwa Polski Kobiet w Tenisie Stołowym 2019/2020 jakoś cieszy inaczej.

Jednak dominacja zespołu Zbigniewa Nęcka w kraju jest niepodważalna. 19 czerwca w hotelu Evva trener i jego podopieczne odebrali z rąk Prezesa PZTS, Dariusza Szumachera złote medale za sezon 2019/2020. Tego też dnia złożono podziękowania dla sponsorów i partnerów, wśród wymienionych znalazła się również społeczność naszej szkoły. Trener drużyny dołożył wszelkich starań, by osobiście spotkać się z wszystkimi zaangażowanymi w pracę dla KTS.

27 czerwca i my otrzymaliśmy piękne świadectwo przyjaźni. W murach „Hetmana” zagościł trener Zbigniew Nęcek i złożył na ręce Dyrektora szkoły, Pawła Dobrowolskiego podziękowania dla wszystkich uczniów i nauczycieli zaangażowanych w oprawę medialną spotkań tenisowych. Takie wyróżnienie to dla nas zaszczyt. Złoty „Hetman” dziękuje złotym medalistkom za pamięć, współpracę i wszystkie niepowtarzalne chwile! Czekamy z niecierpliwością na nowy sezon i nową dawkę sportowych emocji.

Kts 04.2020Pandemia koronawirusa zmieniła życie wszystkich ludzi na świecie. Nie ma dziedziny, na którą nie miałaby istotnego wpływu. Tak jest w zakresie edukacji, kultury, sportu. Z tego powodu nie odbył się w kwietniu wyczekiwany mecz tenisa stołowego pomiędzy drużyną KTS Enea Siarka Tarnobrzeg a TTC Berlin Eastside. Dotarły jednak do nas ostatnio pomyślne informacje, iż europejska federacja ETTU zakończyła na etapie półfinałów Ligę Mistrzów i Mistrzyń oraz Puchar Europy w sezonie 2019/2020. Drużyna KTS Enea Siarka Tarnobrzeg, której Hetman od kilku sezonów aktywnie kibicuje, została Mistrzem Europy, powtarzając swój sukces z maja poprzedniego roku. Zdobyty tytuł potwierdził, iż nasze „złote dziewczyny” są najlepsze w Europie. Tak jak najlepsze są w Polsce, gdzie po raz 29. uzyskały tytuł Mistrza Ekstraklasy Kobiet. Gratulujemy Han Ying, Li Quian, Wu Yue, Elizabecie Samarze, Wiktorii Pawłowicz, Kindze Stefańskiej i trenerowi Zbigniewowi Nęckowi tych rewelacyjnych wyników i gorąco życzymy, by dane wszystkim było powrócić do treningów i przygotować się jak najlepiej do Mistrzostw Świata w Japonii przełożonych na 2021 rok.

KTS HodoninKTS Enea Siarka Tarnobrzeg w miniony czwartek podejmował u siebie czeski zespół, SKST Stavoimpex Hodonin. Tarnobrzeżanki pewnie pokonały rywalki 3:1 i przypieczętowały awans do półfinału Ligi Mistrzyń. Sam mecz obfitował w długie wymiany, piękne zagrania czy spektakularne obrony. Tarnobrzeski zespół spisał się na miarę oczekiwań, lecz Hodonin napsuł nam trochę krwi, w szczególności świetna Natalia Partyka.  

KTS02.2020.jpg2Zapraszamy na mecz drużyny KTS Enea Siarka, która dzisiejszego wieczoru (13 lutego), o godz. 18, na hali MOSiR, zmierzy się z czeską drużyną SKTS Stavoimpex Hodonin. Będzie to drugi mecz z tą drużyną o awans do półfinału Ligi Mistrzyń (poprzedni wygrany w Czechach 3:2).

Jak to w życiu bywa, porażki mieszają się ze zwycięstwami. Tak też łzy szczęścia i smutku można ostatnio było widzieć na twarzach naszych tenisistek i ich trenera. Polska drużyna tenisa, trenowana przez Zbigniewa Nęcka, uzyskała awans na XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w Tokio na przełomie lipca i sierpnia 2020 roku. Kolejny powód do świętowania to przyznanie w 60 Plebiscycie Sportowym Nowin tytułu najlepszej zawodniczki dla Li Qian oraz najlepszego trenera dla Zbigniewa Nęcka. Przegrany jednak ostatnio mecz z KU AZS UE Wrocław (0:3) przełamał dobrą passę drużyny. Nie może więc zabraknąć dziś na meczu hetmańskiego dopingu, zwłaszcza pod nieobecność dwóch zawodniczek, Li Qian i Gu Ruochen, które z powodu epidemii koronawirusa nie mogły wyjechać z Chin.

Transmisję meczu będzie prowadzić TVP Sport.

KTS WęgryW miniony czwartek odbył się grupowy mecz Ligi Mistrzyń w tenisie stołowym. KTS Enea Siarka Tarnobrzeg podejmował u siebie węgierski zespół, Budaörsi. Jak zwykle spotkanie poprowadziła (i dołożyła wszelkich starań, by przebiegało bezkolizyjnie) wspaniała ekipa z „Hetmana” (Antoni Roman, Aleksandra Ciżyńska, Piotr Paradowski, Batosz Prysak, Bartosz Bereski, Błażej Kwaśnik, Wiktoria Ziarko, Filip Baran, Justyna Kosior oraz wierni kibice na trybunach). Wydarzenie uświetnił także występ szkolnego chóru pod wodzą p. Joanny Szpyt, który wspaniale wykonał „Mazurka Dąbrowskiego”. Piękną dokumentację fotograficzną z tego wydarzenia stworzyli panowie Grzegorz Serwan oraz Adam Kunysz.