Zaproszenie na meczJuż w tę sobotę w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. O godzinie 13:00 zostanie rozegrany mecz fazy grupowej Ligi Mistrzyń pomiędzy KTS Enea Siarka Tarnobrzeg, a LZ Linz Ag Froschberg. Pomimo że mecz transmitowany będzie w TVP Sport, to warto skorzystać z okazji i zobaczyć to sportowe widowisko na własne oczy, szczególnie ze względu na to, że Liga Mistrzyń to wyjątkowe i bardzo prestiżowe rozgrywki.

Liga Mistrzyń – jak można się domyśleć - jest najcenniejszą i najtrudniejszą ligą, do jakiej klub sportowy może trafić. Polega ona na skupieniu w jednej lidze krajowych mistrzów (oraz vice-mistrzów itp.) z różnych krajów z kontynentu i rozlosowaniu ich w grupy. Następnie rozegrana zostaje faza grupowa, której zwycięzcą zostaje drużyna z jak najlepszym bilansem punktowym. Po kolejnych żmudnych fazach rozgrywek najlepsze zespoły docierają w końcu do finału. W sporcie mówi się, że największymi osiągnięciem, jakie może zdobyć klub, jest właśnie Liga Mistrzów/Mistrzyń.

 

Sobotni mecz jest również ważnym sprawdzianem dla naszych zawodniczek, które powróciły niedawno z meczów reprezentacyjnych. Warto przypomnieć, że nasze tenisistki świetnie się na nich zaprezentowały, zdobywając wiele medali. Największym osiągnięciem było wygranie Mistrzostw Europy przez Qian Li. Znając nasze zawodniczki, możemy być pewni, że nie spoczną one na laurach i zrobią co w ich mocy, żeby odnieść w sobotę zwycięstwo, co w Lidze Mistrzyń rzadko kiedy bywa łatwe.

Wszyscy kibicujemy naszym zawodniczkom i z niecierpliwością czekamy na sobotnią dawkę sportowych emocji, których gwarancją jest jakość Tarnobrzeskiego KTS-u. W sporcie najpiękniejsze jest to, że jego wynik jest nieprzewidywalny, a wiara i motywacja potrafią przenosić góry i dodawać skrzydeł. „Hetman” głęboko wierzy w zwycięstwo Siarki Tarnobrzeg oraz serdecznie zaprasza na mecz.

Michał Paszta