Hetman trzyma z NajlepszymiWczoraj tenisistki KTS Enea Siarka Tarnobrzeg w meczu wyjazdowym pokonały chorwacki Dr. Casl z Zagrzebia 3:2 i wygrały tegoroczną Ligę Mistrzyń! „Historyczny sukces polskiego tenisa stołowego”, „Piłkarze mogą im pozazdrościć!”, „KTS Enea Siarka Tarnobrzeg najlepsza w Europie! Zagrzeb pokonany po raz drugi!”, „Tarnobrzeg recapture ECLW title from Dr.Casl”, „First Champions League trophy for Tarnobrzeg”, „For the first the Women’s Champions League trophy has been won by a Polish club with KTS Enea Siarka Tarnobrzeg dethroning Croatian side Dr. Casl on Saturday 11th May in the 2018-2019 season finale” – czytamy nagłówki sportowych stron i puchniemy z dumy. Uwaga miłośników tenisa z całego świata skierowana jest przecież na mały Tarnobrzeg i jego wspaniałą Drużynę, której nasza szkoła wiernie kibicuje od 2016 roku!

Mistrzowski duetByliśmy z teamem Zbigniewa Nęcka w chwilach trudnych i radosnych, wspieraliśmy dziewczyny w rozgrywkach Ligi Mistrzyń odbywających się w kraju, jak i towarzyszyliśmy im w meczach zagranicznych (Węgry, Austria). Patrzyliśmy, jak ten zespół wzrasta, buduje swoją siłę i zbiera zasłużone, kolejne trofea międzynarodowe. Podziwialiśmy pracę, skromność, determinację i dobrego ducha panującego w drużynie. Pomagaliśmy tworzyć godne mistrzyń widowisko sportowe – wypracowując nową jakość energetycznego kibicowania na trybunach, przechodząc szybki kurs konferansjerki sportowej i przyspieszone warsztaty dziennikarskie. Wiele się nauczyliśmy, podpatrując podziwiane tenisistki i ich trenera. Najpierw - że talent musi być wsparty pracą, potem – jak ważna jest determinacja, upór, silna wola, ale też ile trzeba pokory, by wspinać się na szczyt, dalej – jak radzić sobie z tremą i co to znaczy radość czerpana z pasji, wreszcie – jak ważna jest przyjaźń, wsparcie ze strony życzliwych osób. Stworzyliśmy z Drużyną MISTRZOWSKI DUET. Nasz debiut w nietypowych dla licealistów i pedagogów rolach podczas rozgrywek Ligi Mistrzyń ETTU miał miejsce na początku grudnia 2016 roku (dobrze pamiętamy ten mecz z francuskim Metz TT!). Towarzyszyliśmy tenisistkom w drodze do zdobycia II miejsca w sezonie 2016/2017, a potem III miejsca w 2017/2018. Dziś cieszymy się, że edycja LM 2018/2019 zakończyła się historycznym sukcesem - zespół sięgnął po zasłużone laury! Rozpiera nas duma i bardzo cieszymy się z sukcesu podopiecznych Zbigniewa Nęcka.

Zwycięski teamPanie Trenerze, Drogie Panie, przyjmijcie gorące gratulacje od społeczności „Hetmana”. „Hetman” był i jest z Wami!

W tak radosnej chwili pragniemy też podziękować nauczycielom i uczniom, którzy przyczynili się do tego sukcesu i pomogli KTS-owi: spikerom, prowadzącym livescoring, zajmującym się oprawą muzyczną, artystyczną, fotograficzną i dziennikarsko-medialną, obsłudze tablic z wynikami. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją obecność podczas meczów i fantastyczny doping zagrzewali nasze Złote Dziewczyny do zwycięstwa. Wiemy, jak to bardzo je uskrzydlało! Warto było, bo dziś hasło patronujące naszej współpracy z KTS-em – „HETMAN trzyma z Najlepszymi!” nabrało nowego znaczenia. Mamy w Tarnobrzegu absolutnie NAJLEPSZY w Europie tenisowy team! Droga do takiego tytułu wymagała ciężkiej pracy, a o tym któż może wiedzieć lepiej niż ci, którzy za motto wybrali zawołanie rodu Tarnowskich: „Tendite ad astra…”?