zlota szkola calosc 2020

Rekrutacja 2020Dyrekcja I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego
w Tarnobrzegu
informuje,
iż lista osób przyjętych do klas I na rok szkolny 2020/2021 zostanie umieszczona

w dniu dziesiejszym, 2 lipca 2020 r. o godz. 12.00, na tablicy
w budynku Szkoły ul. Dominikańska 7.

 

Zapraszamy Rodziców nowo przyjętych uczniów na spotkanie z Dyrektorem,
również dziś, 2 lipca, na godz. 16. do budynku Szkoły.

Ze względów epidemicznych prosimy o obecność tylko jednego Rodzica.

Rekrutacja 2020BARDZO WAŻNE!!!
Istotne zmiany w Regulaminie Rekrutacji!
Wyniki egzaminów nie będą brane po uwagę!

Drodzy Ósmoklasiści,

doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, w jak trudnym położeniu znaleźliście się w sytuacji spowodowanej pandemią. W momencie, gdy byliście na ostatniej prostej” przed egzaminami, tym najbardziej gorącym dla Ucznia, ale także Nauczyciela czasie, gdzie staraliście się jak najlepiej przygotować do ważnego sprawdzianu Waszej wiedzy, nagle otrzymaliście informację, że nie będzie to możliwe w szkole. Musieliście błyskawicznie przerzucić się” na inną formę nauki, co na pewno nie było łatwe, a dla niektórych wręcz niemożliwe, chociażby ze względów technicznych. Jednocześnie przez długi okres nie odwoływano pierwotnego terminu egzaminu, stąd musieliście być przygotowani na wyznaczony w harmonogramie okres kwietniowy. Tymczasem, póki co, prawdopodobny termin przesunięto na 16-19 czerwca. W żaden sposób nie jest to dla Was sytuacja komfortowa. Tym bardziej, że wyniki tych egzaminów poznacie dopiero pod koniec lipca. To dodatkowy stres i niepewność związana z rekrutacją do wymarzonej szkoły.

Rekrutacja 2020Szanowni Ósmoklasiści!

  1. Informujemy, że zaplanowany na 28 kwietnia br. "Dzień Otwarty" w Hetmanie, ze zrozumiałych powodów epidemiologicznych, nie może się odbyć. Jeśli jednak pozwolą warunki, być może uda się nam spotkać z Wami w murach naszej szkoły w czerwcu. Ewentualny termin czerwcowy zostanie podany w późniejszym czasie. Planujemy zorganizować to w formie "kameralnych spotkań" w jakąś sobotę czerwca, bo na spotkanie w bardzo licznej grupie, jak to było w poprzednich latach, myślimy, że w tym roku nie ma co liczyć.
  2. Podania do naszej szkoły można składać, pobierając formularz ze strony szkoły (w zakładce Rekrutacja>Zapisy do Liceum znajdziecie Podanie kandydata do liceum (pdf)), a następnie prosimy wypełnić odręcznie i przesłać skan lub zdjęcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Żadnych pozostałych dokumentów, póki co, nie trzeba dostarczać.
  3. Wszelkie informacje dotyczące naszego liceum można uzyskać, dzwoniąc bezpośrednio do sekretariatu szkoły (czynny codziennie w godz. 8.00 - 14.00) albo drogą elektroniczną pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
  4. Zachęcamy Was do przeglądania naszej strony internetowej lub profilu na Facebooku, abyście mogli dowiedzieć się czegoś więcej na temat tarnobrzeskiego "Hetmana". Zobaczcie, ile różnych wydarzeń, inicjatyw, osiągnięć w wielu różnych dziedzinach, ma miejsce w każdym tygodniu w naszej szkole. Dzięki temu, możecie w sposób bardziej obiektywny wyrobić sobie zdanie na temat naszej placówki (nie tylko postrzegać szkołę przez pryzmat jednego dnia otwartego, ale zobaczyć jej codzienne funkcjonowanie).

kółko teatralnePiątek, godzina 16:00. Na dworze półmrok, deszcz dzwoni o szyby. Latarnie zapalają się powoli migotliwym światłem. W okolicy jest cicho i tylko z pobliskiego budynku dają się słyszeć rozmowy i głośne śmiechy. Podchodzę do okna, które jest otwarte, uchylam firankę i zaglądam do środka. Młodzież licealna odgrywa jakieś scenki, czyta na głos fragmenty dialogów, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc. Tak kreatywnie i ciekawie spędzają popołudnie w Hetmanie członkowie szkolnego kółka teatralnego. Zachęcona miłą atmosferą wchodzę do środka, mijam pobliskie sale i okazuje się, że na korytarzu jest głośno, tak jakby jeszcze cały czas trwały lekcje. W szkole o tej porze jeszcze tętni jakieś życie?

plakat rekLabor omnia vincit… praca zwycięża wszystko. Te słowa Wergiliusza, rzymskiego poety, można potraktować jako podsumowanie rekrutacji przeprowadzonej do szkół średnich (ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych). Jednak nie do końca się to sprawdziło. Z jakiego powodu? Oczywiście reformy, nazywanej przez niektórych deformą. Można było spotkać na forach internetowych wypowiedzi w stylu: „rekrutacja jak ruletka, nawet najlepsi uczniowie mogą się nie dostać do wymarzonych szkół”. Mimo przejrzystych zasad rekrutacji, zaskakująco wysokich średnich ocen, czy też wybitnych wyników na ostatnim egzaminie w gimnazjum, niektórzy uczniowie nie podejmą dalszej nauki tam, gdzie chcieli…