zlota szkola calosc 2019

lekcja biologii12 kwietnia, klasa IIB, pod opieką Pana Krzysztofa Wolskiego, miała okazję uczestniczyć w żywej lekcji biologii. Koleżanka z klasy dostarczyła narządy świni m.in. serce, nerkę, oczy, nogę, krtań, mózg i płuca. Młodzież, uważnie słuchając nauczyciela, dowiedziała się bardzo wielu ciekawych informacji i miała okazję zobaczyć poszczególne organy, które są zbliżone do narządów człowieka. Obserwując z bliska, jak wyglądają narządy, uczniowie mogli poznać bliżej własny organizm. Żywa lekcja biologii to szansa, by lepiej przygotować do matury uczniów wiążących przyszłość z przedmiotami przyrodniczymi, głównie medycyną i innymi pokrewnymi kierunkami. Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi Wolskiemu za przygotowanie takiej lekcji biologii:) Klaudia Łącz

RzeszówW ramach współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim odbyła się kolejna edycja wykładów otwartych, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Wybrani humaniści, olimpijczycy z klasy pierwszej i drugiej rozpoczęli tydzień z mocnym naukowym akcentem.

Zajęcia w poniedziałkowy poranek otworzył dr Michał Żmuda z Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa UR, wprowadzając uczniów w świat Wielomedialności gier cyfrowych jako przejawu współczesnych tendencji kulturowych, gdzie aspekt gier stał się osnową interpretacji mediów i ich wymiarów: komunikacyjnych, technicznych czy społecznych.

2019 zlote liceum perspektywyPo raz kolejny otrzymaliśmy potwierdzenie, że „Hetman” jest jednym z najlepszych liceów w Polsce! W XXI edycji Ogólnopolskiego Rankingu, przygotowanego i ogłoszonego przez miesięcznik Perspektywy, nasze liceum uplasowało się na bardzo wysokim 34 miejscu w Polsce, w kategorii „Licea Ogólnokształcące”, zdobywając tym samym zaszczytny tytuł „Złotej Szkoły”.

 

 

Plakat dni otwarte1 page 001Drogi Gimnazjalisto! Jeśli zastanawiasz się jeszcze, jaką szkołę ponadgimnazjalną wybrać, by mieć pewność, że nie będziesz żałował swojej decyzji, to zdecydowanie polecamy Ci naszego HETMANA. HETMAN to bowiem Najlepsza Marka. Dlaczego? Ponieważ:

 

 

 

 

Plakat dni otwarte1 page 001