zlota szkola calosc 2019

plakat rekMaj to miesiąc piękny ze względu na obudzoną naturę, a jednocześnie trudny dla wielu młodych ludzi. Maturzyści zmagają się z egzaminami, których wyniki zdecydują o kolejnym etapie ich życie. Gorąco życzymy, by udało im się podjąć wymarzone studia!

Dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych rusza rekrutacja do liceów, techników i szkół zawodowych. W „Hetmanie” nabór już się rozpoczął. Jesteśmy poza rekrutacją elektroniczną, która odbywa się w Tarnobrzegu. Tradycyjne podanie można pobrać ze strony internetowej (zakładka Rekrutacja/ Zapisy do liceum) i złożyć je w sekretariacie szkoły. Nie pobieramy żadnych opłat przy składaniu podań ani w procesie rekrutacji. Wpisowe ponoszą tylko kandydaci przyjęci do szkoły.

cems1W dniach 20-24 maja, szóstka naszych uczniów, wzięła udział w dość wyjątkowym projekcie jakim jest CEMS Chance. Inicjatywa skierowana jest do młodzieży kończącej gimnazjum oraz I klas szkół średnich i ma na celu pomoc młodym ludziom w podjęciu decyzji edukacyjnych i zaplanowaniu ścieżki zawodowej. Warsztaty odbywają się dwa razy w roku (w maju i w grudniu) w Szkole Głównej Handlowej, w Warszawie. Uczestnicy projektu biorą udział w wielu konferencjach i warsztatach dotyczących rozwoju osobistego a także mają możliwość zwiedzania stolicy. W tegorocznej edycji programu, naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Pieczonka, Jan Kiełb, Julia Konefał, Natalia Koper, Michał Juryś i Zofia Ryś.

RzeszówW ramach współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim odbyła się kolejna edycja wykładów otwartych, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Wybrani humaniści, olimpijczycy z klasy pierwszej i drugiej rozpoczęli tydzień z mocnym naukowym akcentem.

Zajęcia w poniedziałkowy poranek otworzył dr Michał Żmuda z Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa UR, wprowadzając uczniów w świat Wielomedialności gier cyfrowych jako przejawu współczesnych tendencji kulturowych, gdzie aspekt gier stał się osnową interpretacji mediów i ich wymiarów: komunikacyjnych, technicznych czy społecznych.

2019 zlote liceum perspektywyPo raz kolejny otrzymaliśmy potwierdzenie, że „Hetman” jest jednym z najlepszych liceów w Polsce! W XXI edycji Ogólnopolskiego Rankingu, przygotowanego i ogłoszonego przez miesięcznik Perspektywy, nasze liceum uplasowało się na bardzo wysokim 34 miejscu w Polsce, w kategorii „Licea Ogólnokształcące”, zdobywając tym samym zaszczytny tytuł „Złotej Szkoły”.

 

 

Plakat dni otwarte1 page 001Drogi Gimnazjalisto! Jeśli zastanawiasz się jeszcze, jaką szkołę ponadgimnazjalną wybrać, by mieć pewność, że nie będziesz żałował swojej decyzji, to zdecydowanie polecamy Ci naszego HETMANA. HETMAN to bowiem Najlepsza Marka. Dlaczego? Ponieważ: