zlota szkola calosc 2019

Plakat dni otwarte1 page 001Drogi Gimnazjalisto! Jeśli zastanawiasz się jeszcze, jaką szkołę ponadgimnazjalną wybrać, by mieć pewność, że nie będziesz żałował swojej decyzji, to zdecydowanie polecamy Ci naszego HETMANA. HETMAN to bowiem Najlepsza Marka. Dlaczego? Ponieważ:

 

 

 

 

 

1. Doskonała Kadra Pedagogiczna!

Nauczyciele prawdziwie z powołania. Nie tylko znakomici merytorycznie, ale też ludzie o rozlicznych zainteresowaniach i talentach. Tacy, o których się mówi "pozytywnie zakręceni, pasjonaci". Nigdy w tej szkole uczeń nie usłyszy od nauczyciela, że ten nie ma dla niego czasu. To nauczyciele uczący w Hetmanie najlepiej motywują i mobilizują uczniów do osiągania bardzo dobrych wyników na egzaminach maturalnych, w konkursach i olimpiadach różnego typu. Nie jest więc dziwne, że w ostatnich latach nasza szkoła aż czterokrotnie uzyskała tytuł "Złotej Szkoły", mieszcząc się, w Rankingu Perspektyw, w setce najlepszych liceów w Polsce. Co roku w Rankingu Olimpijskim Perspektyw "Hetman" plasuje się w pierwszej pięćdziesiątce spośród wszystkich szkół w naszym kraju. Są jeszcze tylko dwa licea w województwie podkarpackim, które mogą poszczycić się podobnymi osiągnięciami. To wynik świetnej pracy uczniów, ale gdyby nie Kadra Pedagogiczna, pełna poświęcenia i zaangażowania, trudno byłoby utrzymać co roku tak wysoki poziom nauczania.

2. Bogata oferta zajęć dodatkowych!

Oprócz lekcji (często w zwiększonej liczbie w stosunku do szkół publicznych) w szkole prowadzone są kółka przedmiotowe o różnej specyfice. Są kółka wyrównawcze, rozwijające i wreszcie olimpijskie. Z niektórych przedmiotów, podczas ferii, odbywają się warsztaty olimpijskie. W ramach akcji "Stop korepetycjom", dla uczniów klas maturalnych, co drugą sobotę organizowane są zajęcia powtórzeniowe, mające na celu optymalne przygotowanie do egzaminu maturalnego. Przy herbatce i ciastku nauczyciele spotykają się z chętnymi uczniami, aby pomóc w usystematyzowaniu wiadomości. Bardzo zależy nam na tym, aby uczniowie nie musieli uczęszczać na tzw. korepetycje. Oprócz kółek przedmiotowych jest wiele zajęć rozwijających zainteresowania uczniów. Mamy koła: modelarskie, szachowe, żeglarskie. Prowadzone są również zajęcia z grafiki komputerowej (NOWOŚĆ!), które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Dla zainteresowanych uczniów klas trzecich, prowadzone są konwersacje z języka angielskiego. Odbywają się także zajęcia dodatkowe przygotowujące do zdawania egzaminu FCE z języka angielskiego. Organizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi. W szkole jest możliwość uczestniczenia w lekcjach z Ekonomii, a od roku 2018/2019 planujemy wzbogacić naszą ofertę o zajęcia z Elementów Prawa (NOWOŚĆ!). Uczestnictwo w wymienionych formach zajęć NIE JEST DODATKOWO ODPŁATNE!

3. Sport w Hetmanie

Również jeśli chodzi o sport w szkole organizowane są bardzo różne formy aktywności fizycznej. Uczniowie klas pierwszych mają obowiązkowe zajęcia z pływania. Co roku młodzież ma możliwość tygodniowego wyjazdu podczas ferii na "Białą Szkołę", gdzie niektórzy uczą się jeździć na nartach (deskach), ewentualnie szlifują swoje dotychczasowe umiejętności. Zajęcia prowadzą instruktorzy z "Hetmana", więc wyjazd jest cenowo bardzo atrakcyjny. Stąd cieszy się co roku bardzo dużą popularnością. W szkole została utworzona liga szachowa stojąca na bardzo wysokim poziomie. Aktywnie działa koło żeglarskie. Odbywają się szkolenia żeglarskie. Jest możliwość zrobienia patentu żeglarza jachtowego, jak również odbycia stażu na jachtowego sternika morskiego. Od 2016 roku ,,Hetman" współpracuje z jedną z najlepszych drużyn tenisa stołowego kobiet na świecie, KTS Enea-Siarka Tarnobrzeg. Nasza młodzież zajmuje się oprawą dziennikarską, muzyczną, graficzną wszystkich meczów Ligi Mistrzów, jak również Mistrzostw Polski. Jeździmy na niektóre mecze wyjazdowe naszej mistrzowskiej Drużyny (2017 - Szekszard, Węgry, 2018 - Linz, Wiedeń, Austria). W soboty jest możliwość uczestniczenia na tarnobrzeskim basenie w rodzinnych zajęciach pn. "Pływanie w Hetmanie". W piątki dla chętnych prowadzone są zajęcia taneczne. Oprócz tego co tydzień odbywają się, w ramach SKS, zajęcia z piłki siatkowej, koszykowej. Co roku organizujemy imprezę pn. "Bieg na Orientację" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Tarnobrzega i okolic. W szkole co roku odbywa się Turniej Tenisa Stołowego, Memoriał Pływacki im. prof. Józefa Salika, turniej piłki nożnej. Działa tu Uczniowski Klub Sportowy "UKS Hetman" i Uczniowski Klub Żeglarski "Kubryk".

4. Niepowtarzalny klimat szkoły!

Poprzez różne inicjatywy Sejmiku Uczniowskiego, jak również nauczycieli, w szkole z pewnością nie można narzekać na nudę. Często organizowane są różne dni kolorowe, tematyczne, dni "fajnego jedzonka", które to skutecznie walczą ze szkolną szarością. Mamy swoje bluzy, koszulki, kalendarze, ołówki "hetmańskie". Co najmniej 3 razy w roku na naszym szkolnym holu organizowane są duże koncerty muzyczne pn. "Spotkania z Muzyką", stojące na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Rozwijamy talenty literackie i plastyczne naszych uczniów oraz promujemy naukową kreatywność, regularnie wydając kolejne tomiki szkolnej serii wydawniczej "Biblioteka Hetmana". Tu zadebiutować może każdy uczeń: utalentowany poeta, młody ilustrator, pełen pasji matematyk czy chemik. Fascynującą przygodę z dziennikarstwem oferuje istniejąca u nas telewizja szkolna – TV Hetmaniak. Dla miłośników dobrego kina raz w miesiącu odbywają sie projekcje filmów historycznych z cyklu "35 mm historii". Raz w roku, w szkole ma miejsce Noc Filmowa, Noc Chemików i Biologów, Dzień Otwarty Szkoły, Dzień Patrona (święto szkoły). Organizowanych jest wiele wspólnych wyjazdów, takich jak: obóz integracyjny (klasy pierwsze), obóz naukowy (klasy trzecie), wycieczki rocznikowe tak krajowe, jak i zagraniczne, obozy narciarskie, wyjazdy integracyjne dla uczniów, rodziców i nauczycieli na spektakle teatralne, musicale, koncerty oraz coroczna akcja "Cała szkoła na rowery!". Dzięki temu, że "Hetman" nie jest "szkolnym molochem" zarówno młodzież, jak i nauczyciele, znają się nawzajem, a to sprawia, że jesteśmy jak jedna zgrana, duża rodzina.

5. Nowoczesna baza szkoły

W każdej sali dydaktycznej znajduje się komputer i projektor, w wielu tablice interaktywne. Mamy jedną z najnowocześniejszych pracowni chemicznych w Polsce ze "stanowiskami olimpijskimi", gdzie można wykonywać doświadczenia chemiczne. Od bieżącego roku dysponujemy także nowymi salami: biologiczną i językową. Pracownia informatyczna od tego roku szkolnego jest wyposażona w doskonałe jednostki komputerowe. Poza tym w szkole jest bardzo ładny i przyjemny hol z dobrym nagłośnieniem, wygodnymi sofami. To miejsce, gdzie "kwitnie życie towarzyskie". Zajęcia z wychowania fizycznego i pływania odbywają się na obiektach MOSiR w Tarnobrzegu. Przy szkolnym parkingu powstała już duża altana ogrodowa, gdzie będzie można prowadzić zajęcia szkolne, jak również odpocząć na świeżym powietrzu.

UWAGI!

1. I SLO w Tarnobrzegu jest szkołą społeczną plasującą się bardzo wysoko w rankingach "Perspektyw", w której czesne jest najniższe w Polsce i od wielu lat się nie zmienia. Również w roku 2018/2019 jego wysokość nie ulegnie zmianie.

2. Od roku szkolnego 2018/2019 w "Hetmanie" oprócz obowiązkowego języka angielskiego (poziom rozszerzony), a także elementów języka łacińskiego (w klasie pierwszej), drugim językiem obcym nowożytnym do wyboru będzie język: niemiecki, francuski, rosyjski lub hiszpański (NOWOŚĆ!).