zlota szkola calosc 2020

2019 zlote liceum perspektywyPo raz kolejny otrzymaliśmy potwierdzenie, że „Hetman” jest jednym z najlepszych liceów w Polsce! W XXI edycji Ogólnopolskiego Rankingu, przygotowanego i ogłoszonego przez miesięcznik Perspektywy, nasze liceum uplasowało się na bardzo wysokim 34 miejscu w Polsce, w kategorii „Licea Ogólnokształcące”, zdobywając tym samym zaszczytny tytuł „Złotej Szkoły”.

 

 

To już piąty raz w ostatnich sześciu latach, kiedy ten piękny tytuł wędruje do tarnobrzeskiej Szkoły, mieszczącej się przy ul. Dominikańskiej 7. Jesteśmy najlepsi w Tarnobrzegu i tradycyjnie już znajdujemy się w pierwszej trójce liceów na Podkarpaciu, tym razem zajmując drugie miejsce w województwie. W sporcie mawia się, że „lepiej jest zdobyć tytuł niż go obronić”. My jednak bronimy ten tytuł w każdym roku. To świadczy przede wszystkim o najwyższym poziomie nauczania, mającym potwierdzenie tak w świetnych wynikach, jakie uczniowie uzyskują na maturze, jak również w sukcesach olimpijskich. W samym Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących nasza Szkoła uplasowała się na 38 pozycji w Polsce, dystansując wszystkie szkoły na Podkarpaciu. To bardzo cieszy, gdyż jest dowodem wspaniałego przygotowania uczniów do tego ważnego egzaminu, dającego przepustkę na najlepsze uczelnie wyższe. W Rankingu Szkół Olimpijskich nasz „Hetman" został sklasyfikowany na 34 pozycji, zdobywając 3 miejsce w województwie. W tej ostatniej klasyfikacji „Hetman” z reguły nie wypada z pierwszej pięćdziesiątki w Polsce. Jesteśmy jedynym liceum na północnym Podkarpaciu, które może poszczycić się takimi osiągnięciami. Wystarczy wspomnieć, że z matematyki na poziomie rozszerzonym zdawanej przez uczniów w 2018 roku na maturze uzyskaliśmy 18, z historii 20, a z WOS 26 wynik w Polsce (1 w województwie). Z chemii zdobyliśmy 52 lokatę w kraju (2 w województwie), a z biologii 65 w Polsce (3 na Podkarpaciu). Z pozostałych przedmiotów wyniki były również bardzo wysokie na tle kraju i jedne z najwyższych w województwie.

Wszystkim Uczniom, którzy tak wspaniale zdali maturę w 2018 roku, jak również laureatom i finalistom Ogólnopolskich Olimpiad, serdecznie gratulujemy zdobycia „Złotej tarczy 2019”. Szczególne słowa podziękowania i jednocześnie wielkie gratulacje należą się Nauczycielom naszego liceum, bo to Oni utrzymują wysoki poziom nauczania i sprawiają, że tarnobrzeski „Hetman”, to bez wątpienia „najlepsza marka” wśród liceów ogólnokształcących w naszym kraju!

Jednocześnie chcemy podkreślić, że wyniki Rankingów bardzo cieszą, ale absolutnie nie są one dla nas najważniejsze!!! Najważniejszy jest każdy Uczeń, który ma w „Hetmanie" najlepsze możliwości nie tylko rozwoju intelektualnego, ale też do odkrywania i rozwijania swoich predyspozycji, jak również realizowania różnorakich pasji i zainteresowań. A wszystko to odbywa się w bardzo przyjaznej atmosferze, jaka panuje w szkole. Mimo takich lokat zajmowanych w Rankingach, w żadnym razie nie ma efektu „wyścigu szczurów", czy „parcia na wyniki". Głównym zadaniem szkoły jest pomoc w rozwoju każdemu Uczniowi „Hetmana"!